UNSERE MARKEN:
Aktuelle Ausgabe

Hier finden Sie
das Inhaltsverzeichnis zum
aktuellen Heft
RBT Magazyn 2/2019
Abonnement
Aktuelles
Zeitschriften-Archiv
Nowe miejsce dla entuzjastów Smart Home

fot.Somfy (4)
Inteligentne technologie zmieniają rzeczywistość. Stają się integralną częścią domów i biur na całym świecie. O tym, w jaki sposób poprawiają komfort i bezpieczeństwo, a także jak pomagają optymalizować wydatki na energię, można przekonać się w nowo otwartym experience center – Happy Home Somfy przy Marywilskiej 34 w Warszawie.

Happy Home Somfy

To wyjątkowe centrum doświadczenia korzyści płynących z zastosowania smart technologii w domu i trzeci w Europie – po Francji i Czechach – projekt prezentujący w formie interaktywnej rozwiązania marki Somfy. Inteligentne urządzenia możemy tu skonfigurować i uruchomić samodzielnie, a dzięki prostym aplikacjom na tablecie lub komputerze stworzyć indywidualne scenariusze ich działania. Pomogą w tym doświadczeni specjaliści, którzy pokażą, jak działają zautomatyzowane rolety, bramy czy markiza po podłączeniu ich do centrali sterującej smart home. To nie wszystko – już dziś w experience center każdy odwiedzający będzie mógł przetestować, jak za pomocą komend głosowych sterować urządzeniami domowymi. Happy Home Somfy jest odzwierciedleniem całościowego spojrzenia na potrzeby inwestorów: od momentu projektu przez wyposażenie, aż po etap renowacji. Sercem showroomu jest flagowa centrala TaHoma® Premium, która łączy urządzenia domowe, tworząc kompletny ekosystem Home Intelligence. Centralne sterowanie oświetleniem, żaluzjami i ogrzewaniem, możliwość tworzenia spersonalizowanych scen we wnętrzu, regulacja temperatury i wentylacji w poszczególnych pomieszczeniach czy zarządzanie funkcjami sprzętu multimedialnego to tylko przykładowe funkcje, które będzie można wypróbować podczas wizyty.

Home Protect – Twoje bezpieczeństwo

Na szczególną uwagę zasługują zaprezentowane w Happy Home Somfy rozwiązania służące zapewnieniu bezpieczeństwa. – Pozycja światowego lidera w automatyce i systemach do zarządzania domem inteligentnym to dla Somfy zobowiązanie do stałego rozwoju portfolio produktów, które będą wyprzedzać trendy rynkowe, spełniając jednocześnie wysokie wymagania klientów. Jak wynika z badań „Eksploracja pojęcia i wiedzy na temat domów inteligentnych”, przeprowadzonych na zlecenie Somfy, dom w wersji smart kojarzy się Polakom z nowoczesnością, zdalnym sterowaniem i właśnie poczuciem bezpieczeństwa – mówi Radosław Borkowski. Nowa linia produktów Somfy Protect to ochrona klasy premium dostępna dla każdego. W jej skład wchodzą m.in.: czujnik wibracji i otwarcia IntelliTAG™, wewnętrzny czujnik ruchu, syreny alarmowe, klucz zbliżeniowy – Key Fob oraz intuicyjna aplikacja, które razem tworzą kompletny, bezprzewodowy system zabezpieczający. Cała grupa produktów komunikuje się, wywołując natychmiastową reakcję, gdy tylko zdiagnozuje niebezpieczeństwo.

Somfy One

Nowością w gamie produktów Somfy, które można zobaczyć w Happy Home, jest także Somfy One – kamera i syrena alarmowa w jednym – urządzenie będzie chronić nasz dom, jednocześnie dbając o zachowanie prywatności. „W Happy Home Somfy prezentujemy, jak zmienić każde mieszkanie ze statycznego lokalu w prawdziwie aktywnego sojusznika naszych codziennych działań. Nowoczesny showroom został stworzony z myślą o wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z technologiami inteligentnymi w domu lub też posiadają już takie rozwiązania, ale chcą je rozbudować o nowe funkcjonalności”- dodaje Borkowski
Koncepcja estetyczna wnętrza showroomu Somfy bazuje na stworzeniu przyjaznej przestrzeni, w której łatwo wyróżnić poszczególne strefy, takie jak: Home Climate, Home Protect, Home Access, Home Interior i Home Outdoor. Każdy znajdzie tu coś dla siebie łącznie ze strefą chillout, w której w przyjemnej atmosferze wyciszenia można zgłębić tematykę Internetu Rzeczy. Happy Home Somfy zostało zrealizowane przez pracownię architektoniczną Projekt 2000.

www.somfy.pl

Bild:
Zum Vergrößern klicken
admin | eingestellt am 2018-07-30
TAGS: magazyn RBT Rolety Bramy Techniki Osłonowe | Smart Home | Somfy | Happy Home Somfy