NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
Magazyn Dźwig 1/2018
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Nowoczesne dźwigi nowego urzędu

Lift Service
W zeszłym roku w Lublinie powstał nowy budynek przeznaczony na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego. Nowa siedziba umożliwiła przeniesienie wydziałów z różnych budynków i zgromadzenie większości z nich pod jednym dachem.

W obiekcie znalazło się także miejsce na nowoczesne centrum konferencyjne z jedenastoma salami. Mieszczący się na działce u zbiegu Alei Racławickich i ulicy Grottgera kompleks biurowy został wyposażony w nowoczesne dźwigi firmy Lift Service S.A.

Przenosiny do nowej siedziby i możliwość załatwienia w jednym miejscu wielu spraw to wygodne rozwiązanie zarówno dla petentów, jak i dla samych urzędników. Nowoczesne centrum konferencyjne w centrum miasta na pewno ucieszy lokalny biznes i mieszkańców, którzy będą mogli brać udział w różnych wydarzeniach.


Obiekt
Budynek autorstwa pracowni Projekt Polsko- Belgijska Pracownia Architektury to okazały gmach, którego elewacja została podzielona na segmenty różniące się między sobą materiałami elewacyjnymi i sposobem kształtowania elewacji. Znajdziemy tu między innymi kamienne okładziny i regularne układy okien, jak również przeszklony, zaokrąglony narożnik stanowiący efektowne wejście do centrum konferencyjnego. Całość łączy oszczędne traktowanie detalu, utrzymanie tych samych linii w poszczególnych partiach budynku czy takie samo wycofanie ostatniej kondygnacji. Dzięki tym rozwiązaniom bryła, w której znalazło się blisko 18 000 m kw powierzchni użytkowej, nie przytłacza swoim rozmiarem otaczającej przestrzeni, a jednocześnie zachowuje spójny, nowoczesny wygląd. We wnętrzu znalazło się centrum konferencyjne z 11 niezależnymi salami, z których największa może pomieścić do 500 osób oraz Urząd Marszałkowski z przestrzenią dla interesantów oraz miejscami pracy dla ok 800 urzędników. Na szczycie obiektu zlokalizowano też restaurację z tarasem widokowym, a pod ziemią na trzech kondygnacjach utworzony został parking. Do tej pory urzędnicy pracowali w kilku miejscach rozrzuconych po całym mieście, a wynajem powierzchni biurowych pochłaniał rocznie około 4 mln zł. Dzięki budowie nowego gmachu urzędu oraz LCK ta część Lublina całkowicie się zmieniła. Plac między ul. Grottgera a Żwirki i Wigury został szczelnie zabudowany - w sąsiedztwie marszałkowskiej inwestycji powstaje prywatny biurowiec. Obok zlokalizowano Centrum Spotkania Kultur w Teatrze w Budowie, a przed nim plac z podziemnym parkingiem.


Dźwigi
W nowej siedzibie Urzędu Marszałkowskiego firma Lift Service S.A. zamontowała w sumie 6 dźwigów a kolejne 4 windy tego producenta zostały dostarczone do Lubelskiego Centrum Konferencyjnego. Są to głównie dźwigi elektryczne bez maszynowni z napędem elektrycznym, bezreduktorowym zlokalizowanym w nadszybiu. Zarówno drzwi szybowe, jak i kabinowe są automatyczne, teleskopowe i zostały wykonane ze stali nierdzewnej w wykończeniu satynowym. Takie samo wykończenie mają ściany kabin, natomiast sufity zostały wykonane ze stali nierdzewnej polerowanej, zaś podłogi wyłożone kamieniem. Skoro mowa o kabinach, warto wspomnieć o szeregu ułatwień dla osób niepełnosprawnych, jakie znalazły się w ich wnętrzach: są to np. piętrowskazywacze z grafiką w alfabecie Braillea, system komunikatów głosowych VOX, poręcz, dźwiękowa i świetlna sygnalizacja przeciążenia kabiny. Ponadto dźwigi zostały wyposażone w  wandaloodporny panel dyspozycji wykonany ze stali nierdzewnej oraz takie elementy jak: oświetlenie led, lustro na tylnej ścianie, działające przez dwie godziny oświetlenie awaryjne, gong i wentylator. W trosce o komfort i bezpieczeństwo użytkowników w windach zamontowano system komunikacji ze służbami ratunkowymi poprzez urządzenie GSM zgodnie z normą PN-EN 81-28, system zjazdu awaryjnego do najbliższego przystanku z funkcją automatycznego otwarcia drzwi na wypadek zaniku napięcia, system automatycznego zjazdu ratunkowego na parter po otrzymaniu sygnału z centralki przeciwpożarowej, grawitacyjną nawiewno-wywiewną wentylację maszynowni i wywiewną szybu. W dźwigach zostało użyte mikroprocesorowe, elektroniczne sterowanie z możliwością programowania różnych funkcji eksploatacyjnych, intercom – kabina – maszynownia, wyświetlanie komunikatów w języku polskim o usterkach na piętrowskazywaczach z wyświetlaczem typu led oraz na sterowniku w szafie sterowej.

Kasety wezwań również zostały wykonane ze stali nierdzewnej w standardzie „antywandal”, posiadają one podświetlane przyciski ze strzałkami kierunku jazdy oraz piętrowskazywacz na przystanku podstawowym.

www.lift.pl

foto:
kliknij aby powiększyć
admin | dodano 2017-07-12
TAGI: Magazyn Dźwig | Lift Service |