NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
Magazyn Dźwig 1/2018
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Konferencja UDT: Bezpieczna eksploatacja urządzeń transportu bliskiego - wybrane zagadnienia

UDT
Znaczenie urządzeń transportu bliskiego dla rozwoju gospodarczego jest ogromne, ale trudno się oprzeć wrażeniu, że w co najmniej równym stopniu niedoceniane.

Tymczasem bez dźwigów osobowych nie byłoby wieżowców mieszkalnych i biurowych, bez schodów ruchomych w galeriach handlowych pokonywalibyśmy kolejne piętra pieszo, jak kiedyś w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich (choć to tu właśnie obok okazałych schodów zainstalowano pierwszą szklaną windę w Warszawie). Bez żurawi budowa wielu obiektów byłaby po prostu niemożliwa, a bez dźwigów budowlanych każda budowa wymagałaby znacznie większego wysiłku ludzkiego.

Urządzenia transportu bliskiego są dziś użytkowane tak powszechnie, że sprawy związane z ich bezpieczną eksploatacją nabrały wielkiego znaczenia. Ekspertami w tych sprawach, z racji wykonywanych zadań ustawowych są inspektorzy Urzędu Dozoru Technicznego, którzy swoją wiedzą dzielą się chętnie i często ze wszystkimi zainteresowanymi. Obecnie zapraszają do Szklarskiej Poręby na konferencję „Bezpieczna eksploatacja urządzeń transportu bliskiego - wybrane zagadnienia”, którą w dniach 29-30 września 2017 r. organizuje Oddział UDT w Wałbrzychu.

Eksperci UDT i branży związanej z urządzeniami transportu bliskiego omówią między innymi prowadzenie ocen zgodności dźwigów, stosowane w tych urządzeniach układy hydrauliczne, sprawy związane ze stosowaniem w dźwigach stali nierdzewnej i szkła, czy wymagania norm PN-EN 81-20/50.

Druga część konferencji będzie poświęcona dźwignicom, a w szczególności wykorzystaniu urządzeń transportu bliskiego na placach budów, pracy żurawi samojezdnych i wieżowych z koszem, czy charakterystycznym przyczynom wypadków przy pracy podczas obsługi tych urządzeń. Tę część spotkania uzupełnią zagadnienia stricte techniczne, takie jak wymagania dotyczące spawania elementów w urządzeniach dźwignicowych czy szacowanie stopnia zużycia długo eksploatowanych urządzeń transportu bliskiego.

Szczegółowy program konferencji i formularz zgłoszeniowy -> (pobierz) plik pdf
admin | dodano 2017-09-01
TAGI: Magazyn Dźwig | Konferencja UDT | Bezpieczna eksploatacja urządzeń transportu bliskiego