NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
Magazyn Dźwig 4/2018
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Pomiar absolutny pozycji windy

fot.Kubler (2)
Przewiduje się, że w 2050 r. aż 70% populacji naszego globu będzie żyło w miastach. Jednocześnie zakłada się trzykrotny wzrost liczby budynków o wysokości pow. 200 m w stosunku do roku 2000 r. Ta sytuacja rzuca wyzwanie planistom, architektom oraz oczywiście całej branży dźwigowej.

Za sprawą globalnej urbanizacji windy stały się powszechnym środkiem transportu pionowego. W ciasnej zabudowie miejskiej wznoszone są wysokie wieżowce, w których windy stanowią główny środek transportu. Spotykamy je wszędzie: w budynkach mieszkalnych, biurach, halach przemysłowych czy centrach handlowych. Wymogi estetyki i bezpieczeństwa stawiane urządzeniom transportu bliskiego są coraz większe, a nowe urządzenia znacznie odbiegają standardem od wcześniejszych projektów.

Nowatorskie rozwiązania

Dotychczasowe rozwiązania dotyczące pomiaru pozycji kabiny opierały się na użyciu enkodera inkrementalnego oraz zamontowanych na każdym piętrze czujników magnetycznych. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku firma Fritz Kübler GmbH oferuje LEB01- innowacyjny system absolutnego pomiaru pozycji windy.

Opiera się on na współpracy kompaktowej głowicy optycznej z perforowaną taśmą pomiarową wykonaną ze stali nierdzewnej. Dzięki optycznej metodzie pomiarowej system jest odporny na pola magnetyczne. Nowy system dzięki absolutnemu pomiarowi pozwala na ustalenie pozycji kabiny nawet po awarii zasilania.

Oprócz zapewnienia bardziej precyzyjnego pozycjonowania, system LEB01 pozwala również na wyeliminowanie dodatkowych komponentów takich jak czujniki magnetyczne. Takie rozwiązanie umożliwia redukcję kosztów, skrócenie czasu instalacji i konserwacji. Kolejnym atutem LB01 jest szybki i prosty proces montażowy.

W przypadku modernizacji lub wdrożenia nowego projektu ten niezwykle kompaktowy system może być wykorzystany również w najciaśniejszych miejscach instalacji. System współdziała z interfejsami: CAN, CANopen, CanopenLift, SSI oraz RS485. System LEB01 zapewnia pomiar do 392m długości, przy prędkości do 5m/s (10m/s na życzenie klienta) jednocześnie zachowując precyzję pomiaru o rozdzielczości 1mm. Długość taśmy pomiarowej dostosowuje się do potrzeb klienta, który może również sam ją skracać. System zapewnia ciągłość pracy przy zakresie temperatur -5 C do + 70C. System LEB01 jest z pewnością oczekiwanym rozwiązaniem nie tylko na rynku polskim, ale całej Europy. Konkurencyjna cena oraz łatwość montażu LEB01 są dodatkowymi atutami tego rozwiązania, które cieszy się dużym zainteresowaniem fachowców z branży dźwigowej.

www.kubler.pl
foto:
kliknij aby powiększyć
admin | dodano 2018-01-03
TAGI: magazyn Dźwig | dźwig | winda | Kubler | pomiar pozycji windy