NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
Magazyn Dźwig 1/2019
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Hans Koenigshofer mianowany dyrektorem ds. Operacyjnych w Wittur Group

fot.Wittur Group
Wiedenzhausen, 9 marca 2018 r. - Grupa Wittur ogłosiła dziś, że 1 marca Johann (Hans) Koenigshofer został mianowany dyrektorem operacyjnym (COO) i członkiem zarządu Wittur Group.

Przed dołączeniem do Wittur w marcu 2018 r. Hans pracował dla Palfinger AG na różnych stanowiskach w Austrii i Chinach. Zaczynał w lipcu 2007 roku jako Chief Information Officer odpowiedzialny za IT, Process Management i Lean Production. Od 2010 roku był Dyrektorem Generalnym ds. Biznesu w regionie EMEA, z bezpośrednią odpowiedzialnością za cały rozwój produktu, jakość, zaopatrzenie i działalność operacyjną. W 2015 roku przejął odpowiedzialność za Azję i przeniósł się do Chin. W 2017 r. został mianowany EVP Operations dla całej działalności Land of Palfinger. W latach 2003-2007 Hans pracował dla Bombardier Recreational Products (BRP), producenta produktów sportów siłowych w Austrii i Kanadzie. W Austrii pełnił funkcję Dyrektora ds. Jakości, Lean Production i systemów informacyjnych.

W 2005 r. Przeniósł się do Kanady, gdzie objął stanowisko wiceprezesa ds. strategii produkcji korporacyjnej, systemów lean i jakości. W 2001 r. Hans dołączył do Schaeffler w Herzogenaurach w Niemczech jako wiceprezes ds. Zarządzania łańcuchem dostaw i dyrektor biura programowego. Schaeffler jest producentem łożysk, komponentów silników i rozwiązań przemysłowych.

W latach 1987-2001 Hans pracował w ENGEL Injection Molding Machinery, austriackiej firmie rodzinnej prowadzącej działalność na całym świecie. W latach 1998-2001 przeprowadził się do Kanady i przewodził transformacji biznesowej w fabrykach w Ameryce Północnej. Hans jest absolwentem elektrotechniki i MBA w zakresie zarządzania informacjami biznesowymi.

admin | dodano 2018-03-09
TAGI: magazyn Dźwig | Wittur Group | Hans Koenigshofer | dźwig | winda