NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
Magazyn Dźwig 2/2019
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Historia BKG czyli 70+20 = 100 000

fot.BKG (4)
Nie milkną echa uroczystych jubileuszów, obchodzonych przez firmę BKG Polska, która w zeszłym roku celebrowała 20-lecie istnienia, a w tym roku 70–lecie powstania Bunse Aufzüge GmbH, producenta dźwigów BKG. Powód do świętowania jest tym większy, że okrągłe rocznice celebrowane w rodzinie BKG zbiegły się w czasie z wyprodukowaniem dźwigu o historycznym numerze fabrycznym 100 000.

Korzystając z okazji, poniżej przedstawiamy historię i dotychczasowe osiągnięcia obydwu firm.

BKG Polska

Historia firmy Bunse Aufzüge GmbH na polskim rynku sięga 1997 roku, kiedy to powstało oficjalne polskie przedstawicielstwo - BKG Polska. Początki, przypadające na lata burzliwych przemian gospodarczych, nie były łatwe. Wielogodzinne kolejki na granicy polsko-niemieckiej, szereg barier natury biurokratycznej czy ograniczone możliwości transportowo-logistyczne pozwalały na realizację jedynie pojedynczych zamówień. Właściwie zarządzany, dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa zaowocował wypracowaniem wysokich standardów obsługi oraz pozwolił na znaczne skrócenie czasu oczekiwania na realizację dostawy dźwigów. Obecnie Klient – firma dźwigowa - może otrzymać ofertę w zaledwie godzinę od przesłania zapytania, zaś czas oczekiwania na realizację typowych zamówień zamyka się w trzech lub czterech tygodniach. Oferowany jest również tzw. „dźwig z półki”, który może być dostarczony na miejsce montażu nawet w 3 dni od zamówienia. Po ponad dwudziestu latach rozwoju i ciągłego doskonalenia organizacji, BKG Polska co tydzień dostarcza swoim klientom dźwigi do najdalszych zakątków Polski. Dziś to nawet do 30 urządzeń w jednym transporcie!! Wysoka jakość zarówno oferowanych urządzeń, jak i obsługi zaowocowały aktywną współpracą z blisko 400 firmami dźwigowymi w Polsce.
W ostatnim czasie to właśnie BKG Polska miała zaszczyt dostarczyć dźwig o historycznym numerze fabrycznym 100.000. Urządzenie o udźwigu 2000 kg, z możliwością jazdy osoby, trafiło do Skawiny.

Oferta BKG

Oferta urządzeń BKG wyróżnia się spośród konkurencji wyjątkową elastycznością. Oprócz standardowych rozwiązań, zespół inżynierów i konstruktorów dopasowuje urządzenia do indywidualnych oczekiwań klienta, nawet tych najbardziej wymagających. Asortyment oferowanych produktów obejmuje: dźwigi kuchenne (potrawowe), małe dźwigi towarowe zgodne z normą EN 81-3, towarowe zgodne z EN 81-31 o udźwigu do 2000 kg, z możliwością jazdy osoby uprawnionej, dźwigi automatyczne, okrętowe oraz wspomniane już wykonania specjalne. Większość z w/w urządzeń można wyposażyć w drzwi z odpornością ogniową EI60 i EI90. Stale też zwiększa się ilość typów oferowanych urządzeń. W zeszłym roku na targach INTERLIFT zaprezentowana została nowość - dźwig domowy IDEALIFT.

70 lecie istnienia

W lipcu tego roku BKG Polska wraz z innymi światowymi przedstawicielami świętowała 70-lecie istnienia Bunse Aufzüge GmbH. W 1948 r. Hans A. Bunse założył przedsiębiorstwo zajmujące się inżynierią mechaniczną. Oprócz różnych podnoszących urządzeń wprowadzono do oferty także małe windy towarowe, pasażerskie, ładunkowe, podnośniki podłogowe do łóżek szpitalnych.
W połowie lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku w branży dźwigowej uwidoczniła się zmiana struktury rynku. Tendencje do zawężania specjalizacji spowodowały podział rynku, w wyniku czego firma skupiła się na produkcji i dalszym rozwoju technologii małych dźwigów towarowych. W tym samym czasie nastąpiła też restrukturyzacja modelu sprzedaży. Jako firma czysto produkcyjna, Bunse Aufzüge GmbH współpracuje wyłącznie z firmami dźwigowymi. Urządzenia do transportu bliskiego wyprodukowane w Paderborn znajdują się obecnie w ponad 85 krajach na całym świecie, od restauracji czy przedszkola na terenie Reichstagu w Berlinie przez Buckingham Palace w Londynie do najwyższego budynku na świecie, Burdż Chalifa.
Jednak nie tylko na lądzie znajdziecie urządzenia wyprodukowane w BKG. Są obecne także na pokładach sześciu z dziesięciu największych superjachtów oraz na wielkich statkach rejsowych, takich jak „Symphony of The Seas".

www.bkg.pl

foto:
kliknij aby powiększyć
admin | dodano 2018-10-24
TAGI: magazyn Dźwig | dźwig | winda | BKG Polska | Bunse Aufzüge GmbH