NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
Magazyn Dźwig 1/2019
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Smart-dźwigi z komponentami ZIEHL-ABEGG

ZIEHL-ABEGG
Mówi się, że czas to pieniądz, ale w windach, oprócz zużywanej przez nie energii elektrycznej, droższe od czasu jest zapotrzebowanie na miejsce. Coraz ciaśniejsze szyby dźwigowe wymagają stosowania coraz mniejszych, bardziej zwartych i kompaktowych napędów.

Seria ZAtop
ZIEHL-ABEGG opracował nową serię wciągarek do udźwigu 1050 kg, z kołem 200 i 240 mm, umożliwiających zastosowanie lin stalowych. Wciągarka ZAtop SM180.xx o szerokości całkowitej 255 mm stwarza nowe możliwości w zakresie projektowania dźwigów. Ze swoim większym bratem ZAtop SM210 rozszerza rodzinę wciągarek, dając możliwość budowania dźwigów do 2500 kg, z wykorzystaniem kół ciernych do 520 mm.

ZAdyn Pro – duże możliwości przy małym zapotrzebowaniu miejsca
Nowy falownik ZAdynpro opracowany przez ZIEHL-ABEGG umożliwia budowanie mniejszych szaf sterowych. Przed producentami stawia się wymagania bardziej efektywnego wykorzystywania miejsca. Nowy rodzaj falownika prezentowany na targach dedykowany do zabudowywania w szafie sterowej, charakteryzujący się najmniejszymi w swojej klasie wymiarami oraz największymi możliwościami, stwarza nowe możliwości projektowania układów sterowych. Standardowo wbudowane karty enkoderów umożliwiają pracę z silnikami synchronicznymi i asynchronicznymi bez żadnych dodatkowych modułów rozszerzających. Doskonale znana i lubiana funkcja STO eliminuje konieczność stosowania styczników, a połączenie falownika ZAdynpro z modułem bezstycznikowym Zasbc, eliminuje także konieczność stosowania styczników luzownika, niwelując hałasy dochodzące z układu sterowania.

Odzysk energii obniża koszty użytkowania
Oczekiwania użytkowników w stosunku do wind dotyczą nie tylko kosztów zakupu i komfortu użytkowania, lecz coraz częściej także kosztów eksploatacji. Użytkownicy wind przekonali się już defnitywnie do zalet wynikających ze stosowania falowników oraz napędów bezreduktorowych. Kolejnym etapem obniżenia kosztów użytkowania jest wykorzystanie energii elektrycznej, która w czasie pracy prądnicowej napędu dźwigu jest wytracana na rezystorze hamującym. Oznacza to, że ogrzewamy powietrze w szybie lub w maszynowni. Coraz częściej mówi się o możliwości wykorzystania tej energii na potrzeby budynku, w którym zamontowana jest winda. Firma ZIEHL-ABEGG może poszczycić się już wieloma inwestycjami w Polsce i Europie, gdzie z sukcesem od kilku lat działają układy odzysku energii.

ZIEHL-ABEGG
jako lider w dostarczaniu najnowocześniejszych rozwiązań dla firm produkujących windy, opracowała i wprowadziła do sprzedaży unikalny układ odzysku energii ZArec.

ZArec
Jest on elementem dźwigu, który montowany jest zamiast tradycyjnych rezystorów hamujących, bezpośrednio do falownika. W czasie normalnej pracy, tak zwanej „silnikowej”, energia elektryczna przekazywana jest z sieci, poprzez falownik do silnika elektrycznego. W przypadku kiedy silnik pracuje w trybie jazdy prądnicowej, prąd generowany przez napęd windy jest odsyłany do sieci i wykorzystywany na bieżące potrzeby budynku np. oświetlenie, monitoring itp. Dzięki temu użytkownik budynku, w którym znajduje się winda wyposażona w ZArec, płaci mniej za energię elektryczną. Im większy udźwig, większa wysokość podnoszenia oraz większa prędkość windy, tym większe oszczędności.Wysokość oszczędności można oszacować przy pomocy programu doboru napędów ZETALift, zgodnie z wytycznymi VDI 4707.

W celu uzyskania dodatkowych informacji o naszych nowościach prosimy o bezpośredni kontakt.
Michał Kuryłek
michal.kurylek@gmail.com
www.ziehl-abegg.pl
foto:
kliknij aby powiększyć
admin | dodano 2019-02-21
TAGI: Magazyn Dźwig | ZIEHL-ABEGG | komponenty