NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
Magazyn Dźwig 2/2019
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
RepKit - szybki i łatwy sposób naprawy napędu drzwi kabinowych

Większość z około 750.000 wind w Niemczech ma ponad dwadzieścia lat. Podlegają one naturalnemu zużyciu i w mniejszym lub większym stopniu ulegają częstym awariom. Jedną z najczęstszych przyczyn usterek w działaniu są drzwi przystankowe i drzwi kabinowe. Te ruchome części pozostają w bezpośrednim kontakcie z użytkownikami. W konsekwencji są one narażone na akty wandalizmu i zwiększone zużycie.

Drzwi kabinowe – element szczególnie eksploatowany
Drzwi kabinowe są elementem dźwigu poddawanym nieustannie intensywnej eksploatacji, ponieważ za pomocą systemu mechanicznego (krzywka) przenoszą napęd na drzwi przystankowe na poszczególnych kondygnacjach budynku. W rezultacie napęd drzwi wraz z wieloma komponentami jest narażony na duże naprężenia i związaną z tym podatność na nieprawidłowe działanie. Na rynku instalowanych jest wiele różnych, specyficznych dla producenta napędów drzwiowych i systemów napędowych. Często różnią się one również w obrębie poszczególnych producentów. Jeśli napęd drzwi ulegnie awarii, dzieje się to zazwyczaj nagle i bez uprzedniego ostrzeżenia. W rezultacie cała winda zostaje wyłączona z eksploatacji. Najważniejszym priorytetem jest teraz jak najkrótszy czas przestoju i szybki termin przywrócenia dźwigu do pracy.

Najlepiej byłoby, gdyby naprawa ta została zorganizowana przez dostawcę nowego napędu, aby zapewnić, że:
  1. demontaż wadliwych części nastąpi za pomocą prostych i przekonujących instrukcji montażu,
  2. oprócz montażu nowych komponentów, wszystkie etapy pracy będą jasne i zrozumiałe dla technika serwisowego na miejscu i będą mogły być realizowane bez żadnych problemów,
  3. wszystkie części zawarte w dostawie będą wyraźnie oznakowane i będzie można je prawidłowo przyporządkować.

Kompleksowe rozwiązanie
W tym celu stworzono zestaw naprawczy RepKit Meiller. Zestawy naprawcze RepKit służą do wymiany jeden-do-jednego, dokładnie zdefiniowanych, wadliwych napędów drzwi kabinowych różnych producentów. Zostały one opracowane dla najpopularniejszych napędów na rynku. W skład zestawu wchodzą dwa kartony, z których każdy zawiera wszystkie części służące do renowacji uszkodzonego napędu.  Jeśli stary napęd był wyposażony w rozsuwaną krzywkę, odpowiednia krzywka zostanie dołączona do nowego zestawu naprawczego. Opakowania są jednakowe dla wszystkich napędów. Instrukcja montażu znajduje się w zestawie. Każda z części została ponumerowana i opisana. Dokładne w każdym szczególe schematy pokazują, które części starego napędu muszą zostać zdemontowane, w jaki sposób nowe części są montowane w modułach, a następnie ponownie montowane w starej belce górnej drzwi. Aby ułatwić zrozumienie instrukcji, za pośrednictwem kodu QR można zobaczyć krótki film instruktażowy. Firma Meiller prowadzi serwisanta krok po kroku przez wszystkie szczegóły montażu, aż do punktów mocowania nowego napędu w belce górnej drzwi kabinowych. W tym celu instrukcja montażu zawiera również odpowiedni szablon, dokładnie wskazujący, gdzie należy wywiercić dodatkowe otwory. Wszystkie zestawy RepKit zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić poszczególnym technikom przeprowadzenie naprawy/wymiany.

Nowoczesny napęd we wszystkich zestawach

Wszystkie zestawy RepKit są napędzane nowym napędem MiDrive firmy Meiller.

Jego zaletami są:
  1. szybkie i łatwe uruchomienie za pomocą aplikacji na smartfonie - po zeskanowaniu kodu QR otrzymujemy idealnie dobrane parametry,
  2. bezpieczne połączenie ze sterownikiem przez Bluetooth
  3. indywidualne dostosowanie profilu przejazdu windy za pomocą aplikacji,
  4. interfejs typu CanOpen,
  5. funkcja Eco- and EcoPlus w każdym zestawie,
  6. wyświetlanie czytelnych kodów błędów na smartfonie.

Oferta wciąż się poszerza
Zestawy RepKit firmy Meiller są obecnie oferowane dla najbardziej popularnych systemów napędowych drzwi, ale asortyment produktów jest stale poszerzany. Meiller chce zapewnić swoim klientom zestawy naprawcze, które są szybkie i łatwe w montażu. Meiller posiada również zestawy naprawcze umożliwiające zastosowanie pasów zębatych z napędem MiDrive dla generacji produktów, które nie są już w sprzedaży (TG 1 i 2). Dostępne są również zestawy do modernizacji starych napędów MAT. Ich omówienie można znaleźć na stronie internetowej Meiller w katalogu części zamiennych.

Peter Will
www.meiller-aufzugtueren.de
foto:
kliknij aby powiększyć
admin | dodano 2019-03-11
TAGI: Magazyn Dźwig | RepKit | Meiller | naprawa