NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
Magazyn Dźwig 2/2020
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Dźwigi przemysłowe w nowych blokach Elektrowni Opole

fot.FUD Bolęcin
Budowa nowych bloków 5 i 6 w Elektrowni Opole rozpoczęła się w 2014 r., a jej szacunkowy koszt to 11,5 mld zł. FUD Bolęcin odpowiadał za projekt, produkcję oraz montaż najwyższych dźwigów, które znalazły się w Elektrowni Opole, w pylonach komunikacyjnych bloków 5 i 6.

Łącznie, inżynierowie FUD Bolęcin zaprojektowali i wyprodukowali 8 dużych wind towarowo-osobowych.

W każdym z 4 pylonów zaprojektowano po dwie windy przemysłowe o udźwigu pięciu oraz trzech ton. Cztery z ośmiu wind umożliwiają prowadzenie akcji ratunkowej przez ekipy straży pożarnej i jako jedyne mogą funkcjonować w sytuacji pożaru. Takie dźwigi posiadają system zasilania rezerwowego, a kabina dźwigu wyposażona jest m.in. w wyłaz oraz drabinę do ewakuacji. W szybie zamontowano wydajny system oddymiania i wentylacji.

Windy są zaprojektowane dla 27 przystanków, a ich prędkość to 2,5m/s. Umożliwia to przejazd pomiędzy skrajnymi przystankami w czasie poniżej jednej minuty. Zastosowano napęd bezreduktorowy oraz system odzysku energii, co pozwala wygenerować oszczędności na poziomie 30-40% oraz zmniejszyć ilość ciepła emitowanego przez urządzenia w maszynowni.

www.fudbolecin.pl

 

admin | dodano 2019-12-03
TAGI: magazyn Dźwig | dźwig | winda | transport bliski | urządzenia transportu bliskiego | Elektrownia Opole