NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
EuroParking 3/2018
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
O garażach i parkingach w Krakowie

fot.EWIT (4)
Czy za 10 lat będziemy mieli jeszcze gdzie parkować w miastach? Czy parkingi mogą być atrakcyjne architektonicznie? Jak sprytnie wykorzystać przestrzeń miast, projektując parkingi wielopoziomowe przy jednoczesnym zapewnieniu ich wygodnego użytkowania? Co się zmieni za sprawą nowych przepisów? To zaledwie część pytań, na które starali się znaleźć odpowiedź uczestnicy wrześniowej konferencji.

Spotkanie pod hasłem Projektowanie i realizacja budynków wielokondygnacyjnych z częścią biurowo-handlową i garażem podziemnym GARAŻE I PARKINGI PODZIEMNE/NAZIEMNE odbyło się 27 września b.r. w krakowskim Hotelu Galaxy. W dyskusji udział wzięli zarządcy parkingów centr biurowych, galerii handlowych, rynku hotelowego oraz szpitali, a także projektanci, architekci, deweloperzy, przedstawiciele administracji samorządowej, przedstawiciele firm itp.

Swoją wiedzą podzielili się eksperci oraz producenci materiałów i technologii dedykowanych nowoczesnym obiektom z przestrzenią parkingową, m.in z sektora konstrukcji parkingów: Astron Buildings (prezentacja wielopoziomowych parkingów jako efektywnego wykorzystania przestrzeni i wygody w użytkowaniu), PDG MA-SKI Auto Parksystemy; zarządzania i sterowania parkingami: POLCHIP, MODULO PARKING, eVend, HUB Parking Technology/FAAC Group Business; nawierzchni i uszczelnień: Eurostep Poland, Webac, SVT Polska, detekcji i oddymiania m.in.: Supo-Cerber, GAZEX, HEKATO ELECTRONICS, Pro-service; programowania: Tmsys.

Czego dowiedzieli się uczestnicy?

Program konferencji został podzielony na trzy strefy tematyczne, które objęły m.in. zagadnienia związane z:

- Modelowaniem BIM konstrukcji budynków z parkingiem podziemnym

- Systemami automatycznego parkowania

- Dobrymi praktykami przy projektowaniu i wykonywaniu posadzek na parkingach wielopoziomowych

- Wykończeniem, renowacją i naprawą nawierzchni betonowych i dylatacji parkingów, w tym izolacjami i uszczelnieniami budowli murowanych, tuneli i obiektów zabytkowych

- Systemami odwodnień liniowych i punktowych z przystosowaniem do współpracy z istniejącymi systemami kanalizacyjnymi i oczyszczającymi wody deszczowe i inne ciecze
 
Prelegenci odpowiedzieli m.in. na pytanie, jak uniknąć błędów przy projektowaniu i kalibracji detekcji gazów, pokazali nowe kierunki w zakresie sterowania wentylacją za pomocą detekcji gazów w garażach oraz współpracy systemów gaśniczych mgłowych z wentylacją strumieniową.

Omówiono problemy projektowe związane z gaszeniem mgłą garaży oraz wytyczne projektowania oświetlenia awaryjnego w przestrzeniach hal parkingowych. Pokazano, jak zintegrować systemy parkingowe z systemami kontroli dostępu oraz innymi systemami nowoczesnych budynków.

Przedstawiono też efektywne i  specjalistyczne produkty oraz rozwiązania technologiczne w różnych obszarach napraw i przeciwwodnej ochrony, a także żywice syntetyczne jako nawierzchnie garaży i parkingów. Poruszono kwestie związane ze sterowaniem wentylacją w garażach oraz zaprezentowano systemy automatycznego parkowania - platformowe systemy parkingowe, zabezpieczenia ogniochronne pionów i przepustów instalacyjnych w przestrzeniach parkingowych czy kompletne rozwiązania parkingowe linii ParQube, szlabany marki Magnetic.

Konferencję zakończył Panel Dyskusyjny: „Wentylacja oddymiająca garażu: wymagania prawne, standardy techniczne do projektowania, podejście projektowe, błędy w projektowaniu, rola Rzeczoznawcy ds. Zabezpieczeń Przeciwpożarowych w procesie projektowania przestrzeni parkingowej” z udziałem Eksperta i Gościa Specjalnego Konferencji bryg w st spocz. mgr inż. Ryszarda Stępkowskiego, Rzeczoznawcy ds. Zabezpieczeń Przeciwpożarowych.

Głównym patronem medialnym wydarzenia był magazyn EuroParking Polska. Już teraz zapraszamy Państwa na kolejne konferencje organizowane przez naszego partnera DND Project!

foto:
kliknij aby powiększyć
admin | dodano 2017-09-28
TAGI: magazyn EuroParking Polska | parking | parkowanie | konferencja parkingowa | garaż | DND Project