NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
EuroParking 3/2018
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Systemy parkingowe Trimar na poznańskich parkingach Park & Ride

fot.Trimar
Firma TRIMAR jako lider systemów parkingowych oraz systemów kontroli dostępu osób istnieje na rynku nieprzerwanie od ponad 25 lat.

Jesteśmy najdłużej działającą firmą w branży systemów parkingowych i kontroli dostępu pojazdów na terenie Polski. Współpracujemy z najlepszymi firmami na świecie i zapewniamy dostawę najwyższej klasy sprzętu w zakresie: systemów parkingowych, systemów naprowadzania pojazdów, systemów identyfikacji dalekiego zasięgu RFID UHF, szlabanów, bramek kontroli dostępu osób.

Możemy się poszczycić najdłuższą listą referencyjną z najbardziej prestiżowymi obiektami w kraju. Posiadamy specjalną ofertę dla obiektów biurowych, szpitalnych, konferencyjnych, hotelowych, ponieważ jako producent systemu mamy możliwość elastycznego dostosowania funkcjonalności systemu do specyfiki parkingu.

Tak też było w przypadku naszej najnowszej realizacji – systemu parkingowego na terenie Parkingu P&R w Poznaniu, który został otwarty w drugiej połowie stycznia 2018.

Na potrzeby realizacji, system ten został zintegrowany z Poznańską Elektroniczną Kartą Aglomeracyjną, dzięki czemu posiadacze karty PEKA z aktywnym biletem okresowym mogą wjeżdżać na parking za darmo.

System parkingowy zamontowany na w/w parkingu w Poznaniu składa się z terminali wjazdowych i wyjazdowych, szlabanów oraz kasy automatycznej, która po wniesieniu opłaty za postój drukuje bilet komunikacji miejskiej ZTM, dzięki czemu użytkownik może kontynuować podróż środkami komunikacji publicznej. Jest to możliwe dzięki doposażeniu kasy płatniczej w drukarkę biletów ZTM.

Warto wspomnieć także o dodatkowym wyposażeniu kasy m.in. w retraktor biletów, który automatyczne odczytuje bilety, skaner kodów QR - odpowiedzialny za odczyt dowodu wjazdu oraz czytniki kart płatniczych pozwalające na wnoszenie opłaty w wersji stykowej i bezstykowej.

Zastosowano również kamery z funkcją rozpoznawania tablic rejestracyjnych (kamery LPR), dzięki czemu szlabany otworzą się automatycznie gdy kierowca dokona wcześniejszej rezerwacji lub korzysta z parkingu kolejny raz w ciągu dnia.

Dodatkowo dla większego komfortu kierowców system został podłączony pod system miejskiego monitoringu i wyposażony w dwukierunkową komunikację interkomową, dzięki czemu każdy użytkownik parkingu będzie miał możliwość skontaktować się z Centrum Zdalnego Zarządzania Parkingami w celu uzyskania informacji lub pomocy.

Wspomniana realizacja jest dowodem możliwości zastosowania przez nasz zespół różnorodnych rozwiązań technologicznych i integracji z istniejącymi systemami klienta.

Klienci, którzy decydują się na zakup naszego systemu, mogą liczyć na pełne wsparcie naszej kadry technicznej od konsultacji przedwykonawczych po realizację niestandardowego projektu spełniającą oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających.

www.trimar.com.pl

admin | dodano 2018-05-15
TAGI: magazyn EuroParking Polska | parking | parkowanie | system parkingowy | systemy parkingowe | Trimar | system kontroli dostępu