NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
Gospodarka Odpadami 1/2018
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
ECOMONDO/ KEY ENERGY: the Green Technologies Expo

ECOMONDO, wystawa planowana w halach Targów w Rimini (Włochy) od 7 do 10 listopada 2017 roku, to najważniejsze targi w dziedzinie ekologii i gospodarki o obiegu zamkniętym. Jest to międzynarodowe wydarzenie o innowacyjnej formie przeznaczone dla wszystkich jednocześnie sektorów z zakresu gospodarki cyrkularnej.

Wraz z Key Energy, wystawą pod tytułem „Energies for climate”, Ecomondo oferuje rozwiązania dla wielu różnych dziedzin: od efektywności energetycznej, poprzez energie odnawialne czy odzyskiwanie surowców i energii, na zrównoważonym rozwoju skończywszy.

Ecomondo stawia na pozyskiwanie i recykling zasobów w myśl zrównoważonej i cyrkularnej gospodarki, wytyczając tym samym drogę dla rozwoju nowych i przyjaznych środowisku technologii. O tym, że jest to wydarzenie, którego eksperci z branży nie mogą przegapić, świadczy nie tylko jakość poszczególnych przedsięwzięć, lecz także różnorodność poruszanych na nich zagadnień.

Strategie zapobiegania, monitorowania i waloryzacji odpadów, nowe procesy przemysłowe czy postęp w dziedzinie regulacyjnej to zaledwie kilka z tematów już przewidzianych w kalendarzu tegorocznej edycji. Ponadto w tym roku organizator zamierza położyć nacisk na możliwości nowego rynku biometanu jako etapu przejściowego pomiędzy energiami odnawialnymi a energiami tradycyjnymi, a także na systemach i rozwiązaniach pozwalających zapobiegać ryzyku hydrogeologicznemu i klimatycznemu, powodziom oraz erozji wybrzeży.

Co więcej, w ramach Ecomondo od 2009 roku na terenach wystawowych proponowany jest idealny model Zrównoważonego miasta, więc odwiedzający mogą się przyjrzeć różnym modelom urbanizacji, rozwiązaniom technologicznym, projektom czy planom mobilności, które umożliwiają poprawę życia w miastach i sprzyjają rozwojowi terenu zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

W tym roku części wystawowej będzie towarzyszyć obszerny program konferencji i warsztatów. Jeśli chodzi o sektor wodny, nie można będzie pominąć dwóch spotkań: „Sustainable Mediterranean Bieconomy” i „Smart water monitoring for river and lake basin management. European ICT based solutions for smart water quality monitoring and basin management: the Horizon2020 intcatch innovation action in Lake Garda”.

Jeśli natomiast chodzi o branżę odpadów, niezwykle interesująca będzie konferencja „Municipal waste management in urban areas: comparing international experiences in the perspective of circular economy”, podczas której dokona się zestawienia doświadczeń zdobytych przez stolice i średniej wielkości miasta europejskie w zarządzaniu odpadami miejskimi.

Aby wziąć udział w tym wydarzeniu lub uzyskać więcej informacji, odwiedź oficjalną stronę: http://en.ecomondo.com/ lub skontaktuj się z przedstawicielem Ecomondo w Polsce, panem Jarosławem Gorzko - MGJ Consulting : e-mail jaroslaw.gorzko@gmail.com – strona internetowa: www.mgjconsult.pl
admin | dodano 2017-07-31
TAGI: magazyn Gospodarka Odpadami | odpady | gospodarowanie odpadami | Ecomondo | Key Energy | recykling