NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
Gospodarka Odpadami 1/2018
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Rozwiązania IT w gospodarce odpadami: c – trace

fot.c-trace (2)
Od założenia firmy w 2005 roku, przez ponad 10 lat ciągłego rozwoju, staliśmy się pionierem rozwiązań informatycznych w branży gospodarki odpadami. Nasze systemy czynią informacje czytelne, wskazują potencjał, poprawiają organizację pracy, udoskonalają procesy logistyczne zarówno w biurze, jak i w terenie.

Wspieramy naszych klientów, pomagając im oszczędnie i pewnie kierować gospodarką odpadami komunalnymi i przemysłowymi. Nasze rozwiązania kierowane są nie tylko do przedsiębiorstw zajmujących się transportem i zagospodarowaniem odpadów, ale również do urzędów miast i gmin czy związków międzygminnych.

Wspólnie dążąc do sukcesu

Oczekiwania naszych klientów traktujemy bardzo poważnie i osobiście. Nasza współpraca opiera się na partnerstwie i wspólnym dążeniu do celu – razem opracowujemy optymalne rozwiązania.
Przy każdym z projektów okazujemy pełne zaangażowanie, korzystając z wieloletniego doświadczenia w branży gospodarki odpadami.
Na tej podstawie przystosowujemy nasze oprogramowanie, systemy na pojazdach i pozostałe usługi do indywidualnych potrzeb klienta.
Do dnia dzisiejszego wdrożyliśmy ponad 600 projektów na terenie Europy.
Centrala c-trace znajduje się w Niemczech, w mieście Bielefeld i jest wspierana przez pozostałe spółki w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Polsce i Holandii. W wielu innych krajach jesteśmy reprezentowani przez naszych partnerów.

Wszystko pod kontrolą: oprogramowanie c-ware

Nasze oprogramowanie, wyspecjalizowane dla gospodarki odpadami, posiada wszystko, czego potrzebuje zarówno dyspozytor w firmie odbierającej odpady, jak i naczelnik wydziału odpadów komunalnych w urzędzie czy w związku międzygminnym.
Dane z naszych systemów na pojazdach wysyłane są w czasie rzeczywistym do naszego oprogramowania c-ware i tam przetwarzane. W ten sposób wszystko znajduje się pod ścisłą kontrolą.
Intuicyjne rozwiązania oprogramowania dla gospodarki odpadami, dostosowane do specyficznych zadań w zakresie zarządzania i planowania, pozwalają otrzymać pełną przejrzystość aktualnych procesów. Na podstawie rzetelnych danych, płynących z inteligentnych systemów identyfikacji i ważenia montowanych na pojazdach, system daje możliwość koordynacji i kontroli wszystkich zaplanowanych czynności. Zapewnia to optymalizację procesów logistycznych i przejrzystość danych do rozliczeń. Nasze czipy kumulują informacje na temat lokalizacji i danych o pojemniku, co ułatwia ich przyporządkowanie.
Systemy na pojazdach dostarczają rzetelne informacje o odbiorze wraz z wagą pojemników zaplanowanych na dany dzień, niezaplanowanych oraz tych bez czipa, co pozwala na wykrycie każdego opróżnienia, poza systemem. Oprogramowanie analizuje dane pod kątem nieprawidłowości, porównując je z informacjami zawartymi w deklaracjach.
Umożliwia to wykrycie lokalizacji, w których powstaje zbyt wiele odpadów, ilość odbiorów pojemników jest zbyt wysoka, w porównaniu z tym, co zostało zadeklarowane. Nasze oprogramowanie jest doskonałym narzędziem generującym organizacyjne oszczędności, a zarazem przychody wynikające z przysłowiowego wyłapania nieuczciwych uczestników systemu.
Oprogramowanie umożliwia elastyczną analizę danych za pośrednictwem wbudowanego modułu raportowego, który może zostać rozwinięty na prośbę klienta.
Podczas programowania c-ware na pierwszym miejscu stawiano potrzeby użytkowników, aby zapewnić intuicyjną i łatwą obsługę aplikacji. Na przykład informacje o właścicielach, lokalizacjach i pojemnikach mogą być wywoływane z kilku miejsc, podczas wykonywania różnych czynności w programie. Użytkownik ma zawsze pełny podgląd danych i wszystkich ich powiązań. Poszczególne punkty menu mogą zostać równocześnie i wielokrotnie otwarte, a użytkownik może się bezproblemowo pomiędzy nimi poruszać. W ten sposób może odpowiadać na zapytania telefoniczne mieszkańców, nie zamykając uprzednio rozpoczętych operacji.
Do dzisiaj około 3000 użytkowników korzysta z oprogramowania c-trace. Nasze doświadczenia w gospodarce odpadami znalazły także zastosowanie w innych rozwiązaniach do zadań komunalnych, jak sprzątanie oraz zimowe utrzymanie dróg.

Inteligentne systemy dla pojazdów: optymalny przepływ danych

Nasze systemy pozwalają na wyciągnięcie maksymalnych możliwości z zasobów floty firmy odbierającej odpady, a dla jednostki administracyjnej jest to doskonałe narzędzie kontrolne i analityczne.
Posiadamy odpowiednie rozwiązania, by wspomagać naszych klientów w realizacji celów. Obojętnie czy poszukiwane są systemy identyfikacji, ważenia czy systemy telematyczne, c-trace jest Partnerem, który dostarcza rozwiązania szyte na miarę. Od momentu narodzin projektu aż do całkowitego wdrożenia oraz instalacji na pojeździe.
Wszystkie dane telemetryczne zebrane na pojeździe przesyłane są online bezpośrednio do biura lub na urządzenie mobilne.
Aktualne pozycje pojazdów i przebieg tras są graficznie pokazywane na mapie wraz z np. symbolami opróżnień pojemników zaplanowanych na dany dzień, niezaplanowanych oraz pojemników bez czipów.
Następnie dane analizowane są przez nasze oprogramowanie c-ware, a wnioski generowane w postaci raportów dot. np.: efektywności pracy pojazdów, poziomów segregacji każdej jednostkowej lokalizacji czy regionu, ilości pojemników i ich opróżnień w porównaniu do danych płynących z deklaracji. Nasze systemy telematyczne oraz systemy dla pojazdów mogą zostać zamontowane przez naszych wyspecjalizowanych techników na wszystkich powszechnie używanych pojazdach z tylnym, bocznym i przednim załadunkiem, jak również na pojazdach innego typu. Wszystkie moduły systemu mogą być ze sobą łączone bądź też używane indywidualnie. Obecnie ponad 3.500 pojazdów zostało wyposażonych w systemy c-trace.

Identyfikacja pojemników na odpady: Czipy RFID

Ponad 16 milionów pojemników zostało wyposażonych w czipy RFID z c-trace. Czip RFID, zwany również transponderem sprawi, że każdy pojemnik będzie niepowtarzalny. W ten sposób może być jednoznacznie przyporządkowany do lokalizacji zamieszkałej bądź niezamieszkałej. Czy pojemniki zostały dostarczone przez producenta czy bezpośrednio od nas, dbamy o utrzymanie standardów i najwyższej jakości. Z organami normalizacyjnymi w Niemczech i Europie pracujemy nad tym, aby czipy naszych klientów nie odbiegały od norm i były produktem przyszłościowym.
Zastosowanie czipów elektronicznych okazuje się być odpowiednim rozwiązaniem w codziennej pracy w gospodarce odpadami. Czipy RFID działają w każdych warunkach atmosferycznych, w kurzu i brudzie. Z tego też powodu preferujemy czipy ponad kody kreskowe. Bezdotykowy odczyt czipu RFID zapewnia znacznie wyższy procent odczytywania niż miałoby to kiedykolwiek miejsce przy odczycie kodów kreskowych.
Jakość ma tutaj dużą wartość. Poziom produkcji odgrywa bardzo ważną rolę. Tanie czipy - nawet, gdy zdaniem producenta odpowiadają wszystkim normom - często nie spełniają wymogów gospodarki odpadami. Tylko czipy RFID pierwszej klasy gwarantują odpowiednią żywotność w terenie i dokładną ich identyfikację.
Oszczędność w niewłaściwym czasie oznacza większe koszty w przyszłości.

Każdy pojemnik pod kontrolą: zarządzanie pojemnikami

Zarządzanie pojemnikami jest jednym z zadań operatora komunalnego. Jednak co w sytuacji, kiedy wszystkie pojemniki muszą zostać naraz wyposażone w czipy lub muszą być wymienione na nowe? Wtedy potrzebne są dodatkowe zasoby!
Potencjał, który chętnie udostępnimy. Opracowaliśmy nasze własne oprogramowanie do planowania oraz narzędzia i metody, za pomocą których możemy pomyślnie realizować zadania w projektach. Każdy projekt nadzorowany jest na miejscu przez kierownika projektu, który wspierany jest z zewnątrz przez głównego kierownika projektów. Z naszymi zespołami przeprowadzamy doposażenie pojemników w chipy, rozstawianie i odbieranie pojemników. A w razie potrzeby, chętnie pomożemy również w procesie wymiany pojemników lub innych zadaniach.

Wsparcie posprzedażowe dla klienta

Po zakończeniu projektu, nasz dział obsługi klienta służy pomocą w razie pytań dotyczących oprogramowania i technologii pojazdu. Wspieramy naszych klientów w obsłudze, przy aktualizacjach, raportach, analizie danych i komunikatach systemowych. Zapraszamy do współpracy!

Aleksander Kamoda
Kierownik ds. sprzedaży i realizacji projektów c-trace
foto:
kliknij aby powiększyć
admin | dodano 2017-08-21
TAGI: magazyn Gospodarka Odpadami | odpady | gospodarowanie odpadami | c-trace | oprogramowanie dla gospodarki odpadami