NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
Gospodarka Odpadami 1/2018
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
6. Ogólnopolska konferencja BIOODPADY

EKORUM
Firma EKORUM organizuje już po raz szósty ogólnopolską konferencję BIOODPADY 2017, która w tym roku odbędzie się w dniach 3-5 października, w Zamku Kliczków koło Bolesławca.

Kompostowanie odpadów jest technologią dominującą na europejskim rynku. Alternatywą dla stabilizacji tlenowej jest fermentacja, która może stanowić podstawę zagospodarowania odpadów biodegradowalnych. Podczas 6. ogólnopolskiej konferencji „BIOODPADY” obydwa procesy zostaną szczegółowo omówione. Za sprawą dyrektyw UE
oraz regulacji krajowych w perspektywie najbliższych lat czeka nas rewolucja w gospodarce bioodpadami, zaczynając od selektywnej zbiórki odpadów BIO „u źródła”, na procesie przetwarzania kończąc, gdzie będzie dominował odzysk energii.

W drugim dniu konferencji będzie możliwość wizytacji nowej instalacji doczyszczania stabilizatu i kompostu w ZZO Marszów, która jest unikalną w skali kraju. Natomiast w trzecim dniu, dla chętnych zostanie zorganizowany wyjazd do Drezna. Podczas wyjazdu odwiedzimy instalację fermentacji przetwarzającej selektywnie zebrane bioodpady z gospodarstw domowych. Podczas zwiedzania przedstawiciel Urzędu Miasta Drezna przedstawi zasady selektywnej zbiórki bioodpadów od mieszkańców. Na zakończenie wyjazdu zorganizujemy zwiedzanie Drezna - stolica Saksonii, uznawane jest za jedno z najpiękniejszych miast Niemiec. Serdecznie zapraszamy do Zamku Kliczków!

Szczegółowy program konferencji na stronie www.ekorum.pl
admin | dodano 2017-08-22
TAGI: Gospodarka Odpadami | ekorum | Bioodpady | konferencja