NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
Gospodarka Odpadami 3/2018
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Rotokompaktor BERGMANN

fot.Bergmann (2)
Rewolucja gospodarki odpadami w centrach logistycznych – przechwycenie i zagęszczanie odpadów bezpośrednio w miejscu ich powstania.

Prowadzący różnego rodzaju przedsiębiorstwa wiedzą, że utylizacja odpadów – opłaty śmieciowe, wynajem sprzętu, transport odpadów, przestrzeń potrzebna na ich magazynowanie, przy okazji przestrzeganie przepisów BHP, to znaczny wydatek. Dlatego też zagęszczanie odpadów to nie tylko jedno z najbardziej korzystnych rozwiązań dla gospodarowania odpadami, ale również bardzo przyjazne dla środowiska. Ma ono także pozytywny aspekt ekonomiczny, jako że za skompresowany surowiec można uzyskać znacznie większe dochody.

Rotokompaktor BERGMANN

Wykorzystanie do tego celu Rotokompaktora BERGMANN daje możliwość nie poświęcania na kwestie odpadowe więcej czasu niż to konieczne, zaoszczędzenia przestrzeni magazynowej czy też lepszego rozdysponowania zajęć dla pracowników.

Rotokompaktory zagęszczają odpady i surowce wtórne do worka foliowego lub do małego kontenera. Stanowią zatem w szeregu maszyn do recyklingu długo oczekiwaną alternatywę do belownic oraz idealne uzupełnienie do prasokontenerów, ponieważ zagęszczają odpady w bezpośredniej bliskości ich powstawania. Ponadto mają one jeszcze jedną zaletę, która pozwala zainstalować je praktycznie w każdej lokalizacji – są bardzo ciche, poziom hałasu Rotokompaktora wynosi do 59dB.

Obsługa Rotokompaktora jest dziecinnie prosta. Urządzenie może być napełniane w trybie ciągłym, bez oczekiwania na cykl prasowania i bez straty czasu na wiązanie belek. Specjalny walec obrotowy rozrywa odpady i utrzymuje je pod ciągłym naciskiem, co znacznie zwiększa stopień zagęszczenia.

Przy użyciu Rotokompaktora ze sterty kartonów około 10m³ uzyskujemy poręczną paczkę o wielkości około 1,4m³ i wadze około 400 kilogramów.

Zastosowanie

Rotokompaktory BERGMANN cieszą się dużym uznaniem, wykorzystywane do pracy w centrach logistycznych oraz w co-pakingu różnego rodzaju produktów. Pozwalają na przechwycenie i zagęszczanie odpadów bezpośrednio w miejscu ich powstawania, między innymi przy taśmie, bez angażowania dodatkowych sił roboczych. Aby jeszcze bardziej usprawnić pracę przy przepakowywaniu, istnieje wiele możliwości podłączenia Rotokompaktora, czy to do taśmociągu, podajnika, czy też zsypu.

Wspomniane firmy zajmujące się przepakowywaniem i konfekcjonowaniem bardzo chwalą sobie rozwiązanie, które proponuje Rotokompaktor. Przed jego zastosowaniem, puste pudła były luzem wrzucane do pojemników o pojemności 1100 litrów lub też do różnego rodzaju klatek do przewozu. Puste pudła nie były w żaden sposób składane i bardzo szybko zapełniały pojemniki, generując potrzebę częstego przewozu do miejsca, gdzie pracownik musiał albo opróżnić pojemnik z odpadami do prasokontenera, albo ułożyć w belownicy do sprasowania.

W przypadku Rotkompaktora dwie ostatnie czynności zostają skrócone do potrzeby przewiezienia gotowej, około 400 kilogramowej belki lub mocno wypełnionego pojemnika na miejsce składowania.
Rotokompaktory BERGMANN nie zajmują dużo miejsca, a wręcz przeciwnie, dzięki nim zyskuje się dodatkową przestrzeń, która wcześniej była przeznaczona na magazynowanie śmieci, a teraz może być wykorzystana w innych celach. Instalacja Rotokompaktora nie wymaga żadnych prac budowlanych, zaś jeśli zajdzie potrzeba ustawienia go w innym miejscu, można to zrobić bez żadnego problemu.

Rodzaje urządzeń

Mamy do wyboru dwa typy Rotokompaktorów:

Model PS 1400
- zagęszcza bezpośrednio do plastikowego worka o pojemności 1,4m³, opierającego się na standardowej palecie, co po jego napełnieniu pozwala w łatwy sposób przewozić go na miejsce składowania.

Model APS 1100
- pracuje w tradycyjnych pojemnikach na śmieci o pojemności 1100 litrów. W przypadku tego modelu mamy dwie alternatywy użycia maszyny; pierwszą jest zagęszczenie odpadów w pojemnikach i pozostawienie ich do odbioru przez śmieciarkę z firmy komunalnej. Zaś druga opcja to przewiezienie wewnątrz zakładu wstępnie zagęszczonego odpadu w pojemnikach do prasokontenera.

Podsumowanie

Podsumowując, wszystkie cechy Rotokompaktora mogą przełożyć się na wzrost efektywności pracy w przedsiębiorstwie. Dzieje się to poprzez lepsze rozdysponowanie obowiązków pracowników, oszczędność miejsca w firmie, zmniejszenie ilości pojemników do przewozu odpadów i lepsze zagęszczenie surowca przed wywozem go do odbiorcy, co przełoży się na wyższą cenę skupu.

Z kolei dzięki dużym możliwościom zastosowania, Rotokompaktory można wykorzystać do usprawnienia każdego obecnego systemu przepływu odpadów w firmie.

www.bergmann-polska.pl
foto:
kliknij aby powiększyć
admin | dodano 2017-11-09
TAGI: magazyn Gospodarka Odpadami | odpady | gospodarowanie odpadami | BERGMANN | rotokompaktor | zagęszczanie odpadów