NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
Gospodarka Odpadami 3/2018
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Podsumowanie POL-ECO SYSTEM 2017!

POL-ECO SYSTEM
W Poznaniu zakończyły się targi POL-ECO SYSTEM - jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych ochronie środowiska w Europie Środkowo Wschodniej. Swoją ofertę zaprezentowało ponad 400 wystawców, współwystawców oraz firm reprezentowanych.

Targi przyciągają profesjonalistów i ekspertów

Ekspozycję wystawców oraz liczne wydarzenia kongresowo – konferencyjne odwiedziło ponad 7 300 osób. Wielu wystawców podkreślało,  że targi POL-ECO SYSTEM, to okazja do kontaktu z najszerszą i najbardziej różnorodną grupą klientów:

- Możliwość pokazania się w trakcie takiego wydarzenia jest niezwykle cenna. Duża liczba wystawców i zwiedzających z całej Europy skupionych w jednym miejscu to niebywała okazja do zaprezentowania oferty szerszemu audytorium. Na naszym stoisku gościliśmy wielu naszych partnerów, nawiązaliśmy również sporo nowych kontaktów. – podkreśliła firma A.S.A. EKO POLSKA Sp. z o.o.

– Targi POL-ECO SYSTEM są dla nas bardzo ważne ze względu na to, że są to największe targi branżowe w kraju. (…) Jesteśmy bardzo mocno nastawieni na to, żeby zwiększać naszą aktywność na terenie Polski, stąd rzeczywiście przywiązujemy dużą wagę do tych targów – wyjaśnia Gabriel Grabowski z Contenur

- POL-ECO SYSTEM 2017 było także doskonałą okazją, aby podsumować ten rok pod kątem przeprowadzonych inwestycji i kondycji rynku technologii środowiskowych. – Rynek w bieżącym roku uległ poprawie, zauważamy lekki trend wzrostowy – poinformował Portal Komunalny Waldemar Wojciechowski z firmy Ekocel.

Video relacja z pierwszego dnia targów: https://www.youtube.com/watch?v=KBrA5GcG0ZI

Wydarzenia towarzyszące POL-ECO SYSTEM

W Centrum Kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich  została zorganizowana tzw. EKOSFERA czyli przestrzeń wystawienniczo – konferencyjna Ministerstwa Środowiska,  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Banku Ochrony Środowiska, Instytutu Ochrony Środowiska, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych. W przeddzień targów Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej zorganizował Dzień Szkoleniowy dla swoich beneficjentów.

W kolejnych dniach odbyły się, panele dyskusyjne z udziałem Ministrów, przedstawicieli władz centralnych oraz samorządowych jak i przedstawicieli świata nauki oraz biznesu, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających.

Na uwagę zasługują także inne wydarzenia odbywające się podczas targów poza Ekosferą tj.:

- Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment,

- Polsko Niemieckie rozmowy kooperacyjne – zorganizowane przez Niemieckie Federalne Ministerstwo Oświaty i Badań Naukowych (BMBF),

- IV Konferencja: Budownictwo Pasywne. Budownictwo zielone. – organizowane przez Stowarzyszenie Wielkopolski Dom Pasywny,

- Forum Recyklingu oraz Forum Czystej Energii,

- Forum RIPOK – Rady Przedstawicieli Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych,

- Warsztaty organizowane przez Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych oraz Gdańską Fundację Wody,

- Dzień Norweski organizowany przez Ambasadę Królestwa Norwegii i Biuro Radcy Handlowego,

- Konferencja „Budujemy polską sieć badań na rzecz weryfikacji innowacyjnych technologii wodno-ściekowych – szkolenie dla jednostek badawczych i laboratoriów” – Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych,

- Konferencja „Ochrona Środowiska w praktyce” – organizowane przez Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych,

- Warsztaty Krajowej Agencji Poszanowania Energii – „Efektywność energetyczna w budownictwie”,

- Panel ELEKTROMOBILNOŚĆ w ramach realizacji projektu – „Efektywność energetyczna poprzez rozwój elektromobilnośći w Polsce” – organizowane przez Instytut Ochrony Środowiska,

- Konferencja Wielkopolskiej Sieci Edukacyjnej - Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

- Pokazy działań jednostek Państwowej Straży Pożarnej w obszarze likwidacji zagrożeń chemiczno -ekologicznych oraz konferencja techniczna – „Awarie przemysłowe zapobieganie i zwalczanie”.

Wszystkie wydarzenia dostępne na: http://www.polecosystem.pl/pl/wydarzenia/

Międzynarodowo w pawilonach


Targi POL-ECO SYSTEM przez trzy dni odwiedziło ponad 7300 profesjonalistów z Austrii, Belgi, Czech, Kanady, Dani, Finlandii, Francji, Holandii, Korei Południowej, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Słowacji, Szwecji , Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Polski.

Tegoroczna ekspozycja targów, która zlokalizowana była w pawilonach wystawienniczych, terenie zewnętrznym oraz Centrum Kongresowym, w sumie zajęła 23.000 metrów kwadratowych brutto. Wystawcy zaprezentowali ponad  50 nowości oraz 3 absolutne rynkowe premiery. Podczas tegorocznych targów zostało nagrodzonych 11 wystawców Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Produkt w Obiegu


Tegorocznym tematem przewodnim targów była „Gospodarka o obiegu zamkniętym” (GOZ, ang. circular economy) o koncepcji gospodarczej, zgodnie z którą produkty, materiały oraz surowce powinny pozostawać w gospodarce tak długo, jak jest to możliwe. Idea ta uwzględnia wszystkie etapy cyklu życia produktu, począwszy od jego projektowania, poprzez produkcję i konsumpcję, aż po zbieranie odpadów oraz ich zagospodarowanie.

W tym duchu Ministerstwo Środowiska zaangażowało się w działania na forum Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM, promując ideę gospodarki o obiegu zamkniętym i ogłaszając konkurs Ministra Środowiska „Produkt w Obiegu”. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się podczas uroczystego otwarcia targów zaś prace można było obejrzeć w specjalnej strefie EKOPOLIS.

Video relacja z całego wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=nVzJo8jip70

Przyszłoroczna edycja targów POL-ECO SYSTEM tradycyjnie odbędzie się na jesieni. Więcej szczegółów na temat przyszłej edycji POL-ECO SYSTEM już wkrótce na www.polecosystem.pl

admin | dodano 2017-11-13
TAGI: Gospodarka Odpadami | POL-ECO SYSTEM 2017 | podsumowanie