NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
Gospodarka Odpadami 3/2018
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
8. Ogólnopolska konferencja PSZOK – efektywność i funkcjonalność

Już po raz 8. firma EKORUM organizuje ogólnopolską konferencję PSZOK – efektywność i funkcjonalność, która odbędzie się w dniach 13-14 marca 2018 r. w Poznaniu. Konferencja połączona będzie z wizytacją PSZOK-ów na terenie miasta Poznania, tzw. gratowisk.

Konferencja jest cyklicznym i cenionym w branży spotkaniem, które w całości dedykowane jest problematyce PSZOK. Od 2012 roku zostało zorganizowanych już 7 konferencji, poruszających najważniejsze aspekty tworzenia i funkcjonowania PSZOK.

Od kilku lat na barkach polskich gmin ciąży obowiązek utworzenia samodzielnie (bądź z innymi samorządami) punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK). Zorganizowanie takiego miejsca to dla wielu podmiotów nie lada wyzwanie. Trzeba bowiem pogodzić prawne wymagania z potrzebami lokalnej społeczności. Ponadto samorządy, mając na względzie konieczność osiągnięcia określonych poziomów odzysku i recyklingu, to właśnie w PSZOK-ach upatrują szansy na zyskanie dodatkowych punktów procentowych w tym zakresie. Rodzi się zatem pytanie, w którą stronę pójść, by wizja miejscowych władz nie rozminęła się z lokalnymi uwarunkowaniami. Stąd pomysł, by zorganizować konferencję, która swą merytoryką obejmowałaby aspekty zarówno prawne tego zagadnienia, jak i praktyczne czy finansowe.

Do grona prelegentów zaprosiliśmy ekspertów z branży gospodarki odpadami, instytucji finansujących, prawników oraz praktyków. Ich wykłady, a także dyskusje mają stać się platformą wymiany wiedzy i doświadczeń w temacie eksploatacji PSZOK-ów. Merytoryczna część tego wydarzenia zostanie wzbogacona o wyjazdy techniczne na poznańskie PSZOK-i. 

Koszt udziału w spotkaniu: od 690 zł netto.

Szczegółowy program konferencji znajdą Państwo na stronie www.ekorum.pl

admin | dodano 2018-02-19
TAGI: magazyn Gospodarka Odpadami | odpady | gospodarowanie odpadami | recykling | PSZOK | Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych