NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
Gospodarka Odpadami 1/2019
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
VII Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku - Opakowania

Celem VII Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku - Opakowania, której tematem wiodącym będzie „Polska jako państwo Zero Waste”, jest dyskusja na temat filozofii „Zero Odpadów” - próba odpowiedzi na pytania: czy koncepcja Zero Waste stanowi rozwiązanie problemu przyrastającej masy odpadów, czy jest lepszą od recyklingu formą dbałości o środowisko, a może jest zbyt skomplikowana do stosowania na co dzień i przez to realnie mało efektywna?

Niewątpliwie jest to zagadnienie budzące wiele kontrowersji. Konferencja będzie okazją do wymiany poglądów na ten temat.

Konferencja składała się będzie z trzech bloków tematycznych:
- blok I – Uwarunkowania gospodarki o obiegu zamkniętym – koncepcja Zero Waste,
- blok II – Ekologiczne, ekonomiczne i prawne aspekty domykania pętli łańcucha dostaw,
- blok III – Najlepsze praktyki.

W programie konferencji, która odbędzie się w dniach 12-13 czerwca 2018 r. w Hotelu Śląsk we Wrocławiu, planowane jest omówienie m.in. takich aspektów jak: plany dla Polski w zakresie gospodarki recyrkulacyjnej, ekonomia współdzielona, ekonomiczne aspekty domykania pętli łańcucha dostaw, perspektywy implementacji w Polsce koncepcji Zero Waste, odzysk surowców, koncepcja Zero Waste w ustawowych obowiązkach przedsiębiorców. Gościem specjalnym VII Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku – Opakowania będzie prof. Misuzu Asari z Uniwersytetu w Kioto, której prelekcja pt. „Food waste reduction in Japan” będzie pierwszym wystąpieniem na konferencji.

Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku – Opakowania skierowana jest do przedsiębiorców, którzy chcą być na bieżąco w przepisach dotyczących opakowań i odpadów opakowaniowych – chcą znać najnowsze oraz planowane zmiany w przepisach, przedsiębiorców zaangażowanych w gospodarkę odpadami opakowaniowymi – zajmujących się zbieraniem i recyklingiem odpadów opakowaniowych oraz pragnących poznać trendy i kierunki rozwoju w tym zakresie, a także przedstawicieli administracji publicznej, ośrodków naukowych i uczelni wyższych oraz studentów.

Serdecznie zapraszamy na VII Międzynarodową Konferencję Logistyka Odzysku – Opakowania!

Szczegółowy harmonogram spotkania znajdą Państwo tutaj.

www.ekocykl.org/konferencje/logistyka-odzysku-opakowania/

www.facebook.com/konferencjalogistykaodzysku/

admin | dodano 2018-04-05
TAGI: magazyn Gospodarka Odpadami | odpady | gospodarowanie odpadami | konferencja odpadowa | Konferencja Logistyka Odzysku | odzysk | recykling | Zero Waste