NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
Gospodarka Odpadami 1/2019
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Samorządowe wyzwania na targach EKOTECH

Targi Kielce
Targi EKOTECH to jedno z najważniejszych wydarzeń branży komunalnej w Polsce. Tegoroczna edycja rozpocznie się 27 lutego i potrwa do 1 marca. Co roku do Targów Kielce przyjeżdżają krajowi i zagraniczni wystawcy związani z ochroną środowiska oraz gospodarką odpadami.

W trakcie targów EKOTECH właściciele firm produkujących kosze na śmieci, maszyny do ich szybkiego opróżniania, biodegradowalne worki na odpady, a także maszyny, pozwalające utrzymać czystość przestrzeni publicznej mogą przedstawić swoją ofertę licznym zwiedzającym.

Wśród wystawców znajdują się między innymi AK NOVA, Karcher, czy ARTechnic. Wydarzenie cieszy się także niesłabnącą popularnością wśród zwiedzających –to nie tylko branżowi przedsiębiorcy, ale także pracownicy administracji publicznej oraz przedstawiciele samorządów. To właśnie z myślą o nich organizatorzy przygotowali nie tylko ciekawą ekspozycję targową naszpikowaną nowościami, ale także szereg konferencji, seminariów oraz spotkań. Wszystko na temat wydarzenia na stronie internetowej www.ekotech.targikielce.pl

Siła wiedzy
Szerzenie wiedzy i informacji dotyczących ochrony środowiska, gospodarki odpadami czy zmian prawnych w tym obszarze jest jednym z priorytetów organizatorów targów EKOTECH. Odbiorcami konferencji i szkoleń są nie tylko branżowi producenci, ale także przedstawiciele administracji i samorządów. Będą mogli wysłuchać między innymi konferencji „Ekolog dla samorządów”, podczas której zostaną poruszone m.in. tematy usuwania azbestu, nowelizacja przepisów o odpadach czy procedury oceny oddziaływania na środowisko.
Tradycją targów EKOTCH jest już Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami. Pierwszy dzień wydarzenia minie pod hasłem „Zbieranie, Transport, Magazynowanie”. Wśród tematów pojawią się między innymi – monitoring gospodarki odpadami, możliwości finansowania czy koszty polis środowiskowych.

Kongres Ekologii Powietrza – Antysmog
Kongres Ekologii Powietrza to spotkanie dedykowane wszystkim, którym jakość powietrza w Polsce nie jest obojętna. Celem wydarzenia jest poszerzenie wiedzy naukowej na temat zjawiska smogu, szerzenie dobrych praktyk, promowanie programów antysmogowych oraz otwarta debata o rozwiązaniach dobrych dla miasta i regionu. Kongres podzielono na cztery panele – dla dzieci i młodzieży, samorządów, biznesu, a także mieszkańców regionu. Udział w oficjalnym rozpoczęciu konferencji potwierdził Wicepremier Jarosław Gowin, Minister Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Podczas kolejnego panelu, dedykowanego samorządom i urzędnikom, zaprezentowane zostaną przykłady dobrych praktyk z gmin, które skutecznie walczą z problemem smogu.

Panel dedykowany jest biznesowi, a więc właścicielom przedsiębiorstw oferujących produkty proekologiczne, ale także szefom firm, których działalność wpływa na jakość powietrza. Kongres Ekologii Powietrza ma być miejscem łączenia ekologii w biznesie. Udział w tej części zapowiedziała Minister Przedsiębiorczości i Technologii – Jadwiga Emilewicz. Więcej na http://www.antysmog.targikielce.pl/ .

Doborowe towarzystwo
Od lat targom EKOTECH towarzyszom także targi ENEX/ ENEX Nowa Energia, które poświęcone są energii i nowym źródłom jej pozyskiwania oraz Green City EXPO - wydarzenie skierowane do architektów zieleni miejskiej i firm produkujących elementy małej urbanistyki.
foto:
kliknij aby powiększyć
admin | dodano 2019-02-27
TAGI: Gospodarka Odpadami | EKOTECH | Targi Kielce