NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
Gospodarka Odpadami 1/2019
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Wyzwania w gospodarce odpadami

EKORUM
Firma EKORUM organizuje czesko-polską konferencję Wyzwania w gospodarce odpadami, która odbędzie się w dniach 23-24 maja 2018 r., w czeskiej Ostawie. Konferencja połączona będzie z wizytacją biogazowni na bioodpady oraz linii do produkcji paliw alternatywnych oraz kompostowania.

W ostatnich latach system gospodarki odpadami komunalnymi w Polsce przeszedł gruntowną zmianę, ostosowując się do najnowszych trendów i technologii oraz wymogów wynikających z dyrektyw Unii Europejskiej. Z kolei gospodarka Czech jest uważana za jedną z najstabilniejszych spośród wszystkich państw postsocjalistycznych. Choć obszar gospodarki odpadami jest tu jeszcze stosunkowo młody, to jednak rozwija się on bardzo dynamicznie.

Jakie wyzwania stoją przed naszymi krajami w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi? Czym możemy pochwalić się przed naszymi sąsiadami, a jakie działania podejmowane na ich terenie mogą być dla nas wzorem? - m.in. na tego typu pytania będziemy poszukiwali odpowiedzi podczas czesko-polskiej konferencji ”Wyzwania w gospodarce odpadami komunalnymi”.

W trakcie wydarzenia poruszona zostanie również tematyka poziomów odzysku i recyklingu, gospodarowania bioodpadami, rola instalacji do spalania odpadów, nowych kierunków w przetwarzaniu odpadów. Do grona prelegentów zaprosiliśmy ekspertów z branży gospodarki odpadami obu państw. Rangę spotkania podkreśla m.in. udział przedstawicieli czeskiego Ministerstwa Środowiska oraz tamtejszego Ministerstwa Przemysłu i Handlu, odpowiedzialnego za gospodarkę paliwami z odpadów.

Mamy nadzieję, że tematy wystąpień oraz prowadzone dyskusje staną się platformą wymiany wiedzy i doświadczeń w  temacie organizacji i funkcjonowania optymalnego systemu gospodarki odpadami.

Szczegółowy program konferencji na stronie www.ekorum.pl

admin | dodano 2018-04-16
TAGI: Gospodarka Odpadami | EKORUM