NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
RBT Magazyn 4/2018
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Sommer otwiera każdą bramę

fot.Sommer
W 2017 firma Sommer wprowadziła do swojej oferty wiele nowości. Przede wszystkim pojawiły się nowe napędy do bram skrzydłowych, dzięki którym seria twist jest kompletna i daje możliwość zautomatyzowania praktycznie każdej bramy. Ponadto ukazał się nowy napęd do bram garażowych – aperto oraz poszerzona została linia napędów do bram przemysłowych.

Twist UG

Twist UG jest napędem podziemnym do skrzydła o max. szerokości 3,5 m. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą, aby ich napęd był widoczny na bramie. Zastosowano w nim nowoczesny, dwukierunkowy system radiowy SOMloq2, dzięki któremu użytkownik może sprawdzić położenie bramy, a także otrzymuje informacje, czy brama jest w ruchu. Twist UG dostępny jest w dwóch wersjach – w kasecie ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej.

Twist AM

Twist AM to napęd z ramieniem łamanym, dzięki któremu możliwe jest teraz otwieranie bram wypełnionych w 100%, osadzonych na dużych i szerokich słupkach. Czas otwierania jest dużo krótszy niż w dotychczas oferowanym napędzie do bram na szerokim słupku, dzięki czemu klient zyskuje dodatkowe sekundy. Do napędu można podłączyć zasilacz, który umożliwia eksploatację napędu w przypadku braku prądu.

aperto A 550 L,
aperto A 800 XL

Oferta napędów do bram garażowych poszerzyła się o aperto A 550 L oraz aperto A 800 XL, które są uproszczoną wersją napędu base +. Można do nich podłączyć m. in. zasilacz awaryjny lub dodatkowe oświetlenie. W zestawie są 2 piloty Pearl Twin w systemie SOMloq2. Atrakcyjna cena oraz estetyczny wygląd nowej generacji napędów aperto gwarantują dużą popularność.

GIGAspeed

Napędy do bram szybkobieżnych GIGAspeed z falownikiem oraz funkcją łagodnego startu i zatrzymania są uzupełnieniem aktualnej linii napędów, które nie posiadały tej funkcji. Inteligentny falownik pozwala na regulację prędkości obrotowej silnika, w szerokim zakresie częstotliwości z niewielką stratą momentu obrotowego silnika. Funkcja łagodnego startu i zatrzymania znacznie poprawia kulturę pracy bramy i jej żywotność.

GIGAroll

GIGAroll to kolejna grupa napędów do bram przemysłowych. W swojej ofercie Sommer posiada silniki o mocach od 140 do 1400 Nm. Wszystkie napędy wyposażone w zabezpieczenie przed opadnięciem bramy. Niezawodny system obsługi awaryjnej bramy, za pomocą łańcucha, pozwala na łatwe i niezawodne otwarcie bramy w przypadku braku napięcia zasilającego.

www.sommer-polska.pl

admin | dodano 2018-01-11
TAGI: magazyn RBT Rolety Bramy Techniki Osłonowe | Sommer | napęd | brama | bramy