NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
RBT Magazyn 2/2018
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Dwa nowe napędy do zastosowania w nowoczesnych markizach

fot.Becker (3)
Becker wprowadza na rynek dwa nowe napędy z przeznaczeniem do montażu w osłonach przeciwsłonecznych o symbolach E12 i C12.

Co roku latem, podczas upalnych dni, wraca temat skutecznej osłony przeciwsłonecznej tarasów i okien, w szczególności o południowej ekspozycji. Modne, duże przeszklenia w nowoczesnych domach wyglądają bardzo efektownie, jednak niezbędne jest ich przesłonięcie. Jest to po prostu konieczność. Bez odpowiedniej ochrony pomieszczenia będą przegrzane, a na tarasie nie da się wypić kawy czy zjeść obiadu. Z pomocą przychodzą nowoczesne produkty takie jak rolety, żaluzje, żagle przeciwsłoneczne czy markizy. Oferta naszych rodzimych producentów jest z roku na rok coraz bogatsza. Również zapotrzebowanie ze strony klienta końcowego na tego typu produkty sukcesywnie wzrasta.

Nowe rozwiązania utrzymują słońce w cieniu

Nowy uniwersalny napęd do osłon przeciwsłonecznych C12 firmy Becker łączy w sobie uniwersalność, łatwość użytkowania i bardzo prosty montaż, co jest szczególnie ważne dla montera, który latem nie ma nadmiaru czasu. Napęd wyposażony jest w zintegrowany odbiornik radiowy kompatybilny z innymi produktami Becker z serii Centronic, co pozwala na wspólne sterowanie roletami, markizami lub innymi urządzeniami zainstalowanymi w domu. Automatyzacja przesłon dzięki bogatej ofercie czujników, zegarów sterujących czy centrali CentralControl nie stanowi żadnego problemu. Ponadto możliwe jest sterowanie pilotem prosto z kanapy, czy to markizą, czy roletami, łącząc poszczególne produkty w grupy, tworząc scenariusze itd.

Dwa napędy w walce ze słońcem

Oprócz napędu radiowego w ofercie znajduje się również napęd o symbolu E12 obsługiwany za pomocą dowolnego sterownika przewodowego. Oba napędy dostępne są dla wału od 50 mm, wyposażone są w elektroniczne położenia krańcowe i oferowane w wielu wielkościach – od 8 do 120 Nm, co w pełni zaspokaja potrzeby rynku.

Cechy wyróżniające nowe napędy

• współpraca z wieloma rodzajami przesłon (zarówno z ogranicznikiem w położeniach krańcowych,
jak i bez)
• ochrona przed zablokowaniem w obu kierunkach z automatycznym cofnięciem
• możliwość stosowania w markizach z kasetami i bez
• automatyczne programowanie położeń krańcowych lub w punkcie
• funkcja ochrony tkaniny przed nadmiernym naciągnięciem
• możliwość równoległego łączenia wielu napędów
• współpraca z czujnikami światła, deszczu, wiatru

Nowa technologia przyjazna w szczególności dla producentów i firm monterskich

Nowy napęd ma bardzo uniwersalne zastosowanie. Dzięki możliwości wyboru rodzaju markizy (z kasetą lub bez) można zmniejszyć stany magazynowe. Nie mamy potrzeby posiadać w magazynie dwóch wersji napędów. Sposób działania (z kasetą lub bez) ustawia się po zamontowaniu napędu w markizie. Na uwagę zasługuje również nowatorskie rozwiązanie na rynku osłon przeciwsłonecznych w postaci programowania położeń krańcowych. Możemy zrobić to w sposób tradycyjny, ustawiając położenia krańcowe w zadanym punkcie lub ustawić je całkowicie automatycznie. Napęd sam rozpozna maksymalne wysunięcie ramienia i ustawi położenie krańcowe tak, żeby ramię było maksymalnie wysunięte, a tkanina naciągnięta. Dzięki temu korzystamy z całej głębokości markizy, a dodatkowo monter oszczędza czas potrzebny na wyregulowanie napędu.

Inteligentny dom

Nowy napęd markizowy C12 wyposażony w odbiornik radiowy może zostać połączony z instalacją inteligentnego domu dzięki centrali CC31 lub CC51 firmy Becker. Pozwala to sterować przesłonami całkowicie automatycznie przy pomocy zaprogramowanych zegarów. O ochronę przed przegrzaniem mogą dbać odpowiednie czujniki temperatury czy nasłonecznienia, a o bezpieczeństwo markizy czujniki deszczu i wiatru. Dzięki podłączeniu instalacji do internetu możemy kontrolować nasz dom z dowolnego miejsca na ziemi, w którym mamy dostęp do globalnej sieci.

www.becker-antriebe.pl

foto:
kliknij aby powiększyć
admin | dodano 2017-08-04
TAGI: magazyn RBT Rolety Bramy Techniki Osłonowe | markiza | markizy | napęd | Becker Antriebe | Becker