NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
RBT Magazyn 2/2018
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Bezpieczne rolety naokienne CleverBox

fot.BeClever (2)
Rolety naokienne CleverBox stanowią integralną część nowoczesnego budownictwa. Szereg zalet konstrukcyjnych i funkcjonalnych sprawia, że zyskują swoich zwolenników nie tylko wśród inwestorów, ale również producentów, montażystów oraz architektów.

Jednym z ważniejszych aspektów, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze systemu, jest bezpieczeństwo montażu rolet naokiennych. Poniżej przedstawiamy najważniejsze rozwiązania systemu CleverBox decydujące o stabilności połączenia roleta-okno-wnęka (nawet przy bardzo dużych gabarytach).

Konstrukcja skrzynki


Konstrukcja skrzynki naokiennej CleverBox oparta jest na komorowych profilach, charakteryzujących się odpowiednim kształtem, grubością oraz sztywnością. Wspomniane parametry wpływają na precyzję i stabilność połączenia elementów, które z kolei decydują o sztywności oraz wytrzymałości produktu końcowego.

Profil adaptacyjny

Profil adaptacyjny systemu naokiennego CleverBox odpowiedzialny jest za połączenie skrzynki rolety z ramą okienną. Jego kształt umożliwia łatwe i solidne zespolenie rolety z każdym oknem PVC, drewnianym oraz aluminiowym.

Wzmocnienia skrzynki

System naokienny firmy BeClever przewiduje możliwość zastosowania stalowych wzmocnień profilu dolnego i czołowego (wzmocnienia wsuwane w specjalnie zaprojektowane komory), dodatkowo stabilizujących konstrukcję skrzynki o ponadstandardowych wymiarach.

Kotwy montażowe

Elementami wpływającymi na bezpieczeństwo montażu rolet CleverBox są kotwy montażowe, odpowiedzialne za stabilne połączenie zestawu roleta-okno z górną częścią wnęki okiennej. Konstrukcja kotew montażowych zapewnia pełną stabilność połączenia rolety z nadprożem bez naruszenia profilu górnego skrzynki, przy jednoczesnym zachowaniu szybkości montażu.

Konsole wzmacniające

System CleverBox przewiduje zastosowanie dodatkowych konsol wzmacniających, odpowiadających za stabilne zespolenie górnej części stolarki okiennej ze skrzynką rolety i nadprożem. Montaż konsol dodatkowo usztywnia konstrukcję skrzynki i eliminuje jej ewentualną strzałkę ugięcia w przypadku rolet montowanych na stolarce okiennej o bardzo dużych gabarytach (np. zestawy okien, przesuwne drzwi balkonowe). Konstrukcja konsoli w systemie CleverBox składa się z zestawu dwóch części łączonych ze sobą za pomocą śrub. Górna część konsoli przykręcana jest do profilu górnego skrzynki rolety oraz do kotwy montażowej (w miejscu odpowiednio przygotowanego otworu), natomiast dolna część konsoli łączona jest z profilem dolnym i adaptacyjnym skrzynki rolety oraz z ramą okienną.

Prezentowane rozwiązania systemu rolet naokiennych CleverBox chronią przed ewentualnym odkształceniem skrzynki rolety i górnej ramy okna lub drzwi pod wpływem różnokierunkowo działających sił. Ponadto pozwalają na zachowanie szczelności termicznej i wiatrowej oraz wpływają na trwałość funkcjonowania skrzydeł okiennych lub drzwiowych.

www.beclever.eu
foto:
kliknij aby powiększyć
admin | dodano 2017-08-16
TAGI: magazyn RBT Rolety Bramy Techniki Osłonowe | roleta | rolety | CleverBox | BeClever