NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
RBT Magazyn 2/2018
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
SQUID - osłona do każdego typu okna

fot.ANWIS (4)
SQUID jest jedyną osłoną, którą można zastosować do każdego typu systemu okiennego. Unikatową zaletą osłony SQUID jest fakt, że dzięki nośnikowi kleju tkaninę montuje się bezpośrednio na oknie, bez dodatkowych elementów systemowych. Można ją również w dowolnym momencie zdjąć i przykleić ponownie. Takie działanie powtórzymy nawet do 20 razy, przy czym właściwości tkaniny oraz kleju nie zmienią się.

To właśnie specjalny klej (opatentowany przez producenta) sprawia, że tkanina może być swobodnie montowana na szybie. Nie niszcząc jej, nie pozostawiając warstwy klejącej nawet przy wysokich temperaturach, a także nie rolując się pod tkaniną. Tkanina jest odporna zarówno na wilgoć, jak i wysokie temperatury, a co najważniejsze łatwo ją dostosować do wymiarów okna.

Komfort użytkowania

Światło naturalne jest najlepsze dla naszego wzroku i dobrze wpływa na nasze samopoczucie. Korzystając z jasnych, dobrze doświetlonych wnętrz mamy poczucie integracji z najbliższym otoczeniem. Jednak intensywność naturalnego światła w pomieszczeniach, która zależy od wielkości oraz usytuowania okien względem stron świata, może czasem bardzo przeszkadzać. Zastosowanie osłony SQUID pozwoli utrzymać komfort we wnętrzu.

Osłona SQUID jest transparentną tkaniną, która pozwala cieszyć się widokiem z okna w czasie dnia, ale znacznie ogranicza możliwość zaglądania z zewnątrz do środka pomieszczenia. W ten sposób SQUID stoi na straży prywatności, jednocześnie pozwalając cieszyć się widokiem tego, co za oknem. Doskonale sprawdzi się również w miejscu pracy, np.: na szklanych ściankach działowych. Nie zaciemnia wnętrza, dając zarazem komfort prywatności.

Efekt SQUIDA można porównać do pokrytej szronem szyby okiennej lub delikatnej zasłony. Przechodnie nie mogą zajrzeć do środka, ale Ty możesz cieszyć się widokiem na zewnątrz i dużą ilością światła dziennego w pomieszczeniu. Także wieczorem SQUID pozwala cieszyć się prywatnością. Ale im ciemniej na zewnątrz tym więcej widać z zewnątrz, lepiej więc wtedy zaciągnąć zasłony lub rolety. Warto zaznaczyć, że zastosowanie systemu SQUID nie przeszkadza w montowaniu dodatkowych osłon.

Główne cechy

Osłona SQUID jest odporna na wilgoć i wysokie temperatury (do 60° C ), jest również trudnopalna, może więc być zastosowana w pomieszczeniach, gdzie obowiązują zaostrzone wymagania dotyczące bezpieczeństwa pożarowego. Warto zwrócić uwagę, że tkanina SQUID ma właściwości antybakteryjne, może być zatem stosowana w pomieszczeniach wymagających podwyższonych warunków higienicznych: (przychodnie, przedszkola). Ponadto osłona SQUID może mieć dowolny kształt. Bez względu na to, czy okna są okrągłe, trójkątne czy w kształcie rombu. A także, czy chcemy zastosować osłonę na oknie dachowym, szklanej kopule czy w ogrodzie zimowym.

SQUID będzie idealnym rozwiązaniem. Sprawdzi się świetnie w małych oknach, jak i w dużych witrynach, których powierzchnie mogą być pokryte precyzyjnie osłoną, tworząc jednolitą płaszczyznę.

SQUID zatrzymuje dużą część promieni słonecznych, jest więc idealnym rozwiązaniem w przypadku okien, które są wyeksponowane na mocne nasłonecznienie. Ciepło słoneczne jest blokowane podwójnie przez osłonę SQUID: po pierwsze nie ma przestrzeni pomiędzy odporną na słońce tkaniną, a szybą okna, po drugie ponieważ sama tkanina odbija część promieni słonecznych,
w ten sposób obniżając temperaturę we wnętrzu. Zależnie od wybranego koloru, odbijane jest 25% - 36% energii słonecznej.

Testy pokazały, że temperatura wnętrza może być obniżona o co najmniej 3° C. SQUID ma też dużą odporność na wilgoć, w przeciwieństwie do plastikowych powłok cechuje ją wysoka przepuszczalność, jest więc odpowiednia do szyb wysokiej jakości / HR++(+).

Kolekcja

Osłonę SQUID cechuje naturalność. Jej unikalna faktura sprawia, że nie tylko łatwo utrzymać ją w czystości, ale też nadaje się do każdego pomieszczenia oraz komponuje się z każdym architektonicznym stylem. Kolekcja składa się z pięciu kolorów, które znakomicie uzupełnią wystrój wnętrza: Chalk, Bone, Oak, Ash i Rock. Unikalna faktura SQUID jest efektem techniki produkcji. Tkanina jest przetkana poliestrowymi nićmi, które sprawiają, że jest miękka i ciepła. Do tego łatwo jest ją czyścić!

Montaż

Osłonę SQUID można w bardzo prosty i szybki sposób zamontować, pasuje na każdy wymiar oraz do każdego kształtu. Tkaninę można montować na bardzo dużych witrynach, dowolnie ją przycinając i łącząc bez widocznych linii styku.

www.anwis.pl
foto:
kliknij aby powiększyć
admin | dodano 2017-08-23
TAGI: magazyn RBT Rolety Bramy Techniki Osłonowe | Anwis | osłony | SQUID