NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
RBT Magazyn 1/2019
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Rolety nadstawne ALUPROF – pełna integracja z elewacją

fot.Aluprof
Rolety zewnętrzne stanowią dziś nieodłączny element prawie każdej budowy. Standardem staje się, że już na etapie projektowania nowego budynku lub w trakcie termomodernizacji obiektu istniejącego, architekt uwzględnia możliwość zastosowania tego typu osłon przeciwsłonecznych.

Dzieje się tak głównie ze względu na fakt, że poza funkcją osłonową, rolety w znacznej mierze ograniczają straty ciepła, przy równoczesnym ograniczeniu wydatków przeznaczonych na energię. Dzięki temu inwestor może zaoszczędzić sporo nakładów finansowych. Co więcej, rolety zewnętrzne dbają o naszą prywatność, chroniąc przed spojrzeniami niepożądanych osób, a także mogą działać zniechęcająco na potencjalnego włamywacza. Dzięki temu możemy czuć się swobodnie i bezpiecznie w naszym domu.

Przywołane właściwości sprawiają, że rolety zewnętrzne nadal należą do najchętniej wybieranych spośród wszystkich rodzajów osłon przeciwsłonecznych. Obecnie najczęściej stosowanym rozwiązaniem w obrębie tej grupy produktów są te w systemach nadstawnych, na co wpływ ma zwłaszcza fakt, że cechują się szybkim i nieskomplikowanym montażem. To sprawia, że zaskarbiły sobie dużą przychylność zwłaszcza producentów i montażystów. Firma ALUPROF przewidziała tę tendencję już kilka lat temu, co zaowocowało zaprojektowaniem niezwykle wszechstronnego i funkcjonalnego produktu.

Wszechstronność i uniwersalność

System SKT OPOTERM może być zastosowany zarówno w nowo wznoszonych obiektach, jak również przy modernizacji budynków już istniejących podczas wymiany stolarki okiennej. Jego montaż następuje bowiem poprzez bezpośrednie osadzenie skrzynki rolety na ramie okiennej za pomocą właściwego profilu adaptacyjnego. ALUPROF oferuje 5 rodzajów profili, które współpracują z większością profili ram okiennych bądź drzwiowych stolarki drewnianej, aluminiowej oraz PVC dostępnej na rynku. SKT OPOTERM to produkt bardzo uniwersalny i wszechstronny, umożliwiający montaż bez zabudowy, z zabudową częściową bądź całkowitą, gdyż czoło skrzynki jest jednocześnie podkładem pod dowolny materiał wykończeniowy (np. styropian, tynk, klinkier etc.), dzięki czemu pozostaje ona niezauważalnym elementem fasady. Dla inwestorów chcących potraktować roletę jako element dekoracyjny, istnieje możliwość niezabudowywania skrzynki i dostosowania widocznych elementów do kolorystyki ramy okiennej, dzięki zastosowaniu profilu bocznego skrzynki wykonanego z ekstrudowanego aluminium.

Warto dodać, że zaletą tego rozwiązania jest także możliwość wyboru sposobu rewizji od dołu lub od czoła skrzynki nawet przed końcowym montażem całej rolety. W przypadku budynków, które posiadają bardzo cienkie ściany i nie mają możliwości zabudowy od wewnątrz, firma ALUPROF wprowadziła do oferty wariant z tzw. zaokrąglonym profilem bocznym. Jest to bardzo estetyczne rozwiązanie, które z pewnością dopasuje się do każdego wnętrza. Rozwiązanie to jest szczególnie często spotykane na rynku francuskim.

Rolety z certyfikatem IFT Rosenheim

System rolet nadstawnych SKT Opoterm firmy ALUPROF otrzymał certyfikat renomowanego ośrodka badawczego IFT Rosenheim w zakresie przenikalności cieplnej. Badania zostały przeprowadzone dla skrzynek z zastosowaniem materiału ociepleniowego EPS (Neopor) w oparciu o aktualnie obowiązujące normy i metody obliczeniowe. Uzyskano bardzo dobre parametry, np. skrzynka SKT 230/170 ze zintegrowaną moskitierą uzyskała współczynnik Usb =0,73 W/(m˛K), co ważne przy zachowaniu dużej nawojowości systemu: co umożliwia przesłanianie większych przeszkleń. System dostępny jest również w wariancie z wąskimi prowadnicami wykonanymi z ekstrudowanego aluminium dla profili maxi i mini, które umożliwiają dodatkowe docieplenie ramy, co minimalizuje straty ciepła.

Solidna i wytrzymała konstrukcja

Przemyślana konstrukcja skrzynki, która wykonana jest z wysokiej jakości profili komorowych PVC, sprawia, że produkt jest niezwykle sztywny i wytrzymały. A dzięki dociepleniu jej wnętrza, udało się zwiększyć dodatkowo izolację termiczną. System nadstawny OPOTERM przewiduje możliwość montażu specjalnych stalowych wzmocnień skrzynki, co ma na celu zapewnienie właściwego i stabilnego funkcjonowania rolety w przypadku rolet o dużych gabarytach. Wzmocnienia te charakteryzują się prostą budową, której kształt nie koliduje z elementami składowymi rolety oraz jest niewidoczny z zewnątrz. Przemyślana konstrukcja systemu umożliwia wykonanie pojedynczej rolety, a także zestawu rolet w jednej skrzynce. Pancerz rolety mogą stanowić profile wykonane z wysokogatunkowej blachy aluminiowej, wypełnione pianką poliuretanową, posiadające specjalne dwuwarstwowe powłoki lakiernicze w systemie PU/PA bądź profile PVC. Szeroki wachlarz kolorystyczny profili sprawia, że oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników rolet mogą zostać spełnione. System rolet nadstawnych SKT Opoterm na życzenia klientów może być wyposażony także w moskitierę zabudowaną w skrzynce roletowej. Zintegrowany system zapewnia niezależną pracę rolety i siatki przeciwinsektowej.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą firmy ALUPROF na www.rolety.aluprof.eu
admin | dodano 2018-01-15
TAGI: magazyn RBT Rolety Bramy Techniki Osłonowe | rolety | Aluprof | osłony | SKT OPOTERM