NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
RBT Magazyn 2/2019
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Ochrona pomieszczeń przed insektami

fot.Anwis (3)
Moskitiery ANWIS w głównej mierze wykonane są z aluminium ekstrudowanego, pokrytego wysokiej jakości okleinami drewnopodobnymi oraz lakierami odpornymi na działanie czynników atmosferycznych. Podobne właściwości wykazuje mocowana do nich siatka, wykonana z włókna szklanego.

W celu zwiększenia odporności moskitiery na uszkodzenia mechaniczne istnieje również możliwość użycia siatki aluminiowej. W ofercie firmy ANWIS znajdziemy wiele systemów, które wykorzystamy zarówno do okien, jak i drzwi różnego typu. W połączeniu z aktualną kolorystyką wykorzystywaną w nowoczesnym budownictwie, z łatwością dopasujemy je do każdego rodzaju elewacji.

Rozwiązania dla okien
Moskitiery ramkowe

Najbardziej powszechny typ moskitier stosowany w przypadku wnęk okiennych użytkowanych do zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu.
W zależności od budowy okna można zastosować profil MR-1 lub Typ S. Oba typy profili montowane są do futryny okiennej przy pomocy bezinwazyjnych uchwytów obrotowych, co zapewnia prosty i szybki montaż oraz demontaż po sezonie.
Moskitiery ramkowe nie kolidują z działaniem wewnętrznych i zewnętrznych osłon okiennych. Mogą być stosowane w przypadku okien o niestandardowych kształtach, takich jak: trójkąt, koło czy trapez. Innym rozwiązaniem są moskitiery ramkowe wykonane na profilu drzwiowym MD-1, gdzie instalacja odbywa są przy użyciu aluminiowych zawiasów mocowanych do fasady budynku lub do futryny okiennej. Wyposażone są w uchwyt do otwierania oraz listwę magnetyczną trzymającą moskitierę w pozycji zamkniętej. Specjalnie zastosowana uszczelka szczotkowa zabezpiecza pomieszczenie przed przedostaniem się insektów i nieczystości z zewnątrz. Użycie samozamykacza pozwala na samoczynne domykanie otwartej osłony.

Moskitiery rolowane pionowe

Wybierając moskitiery warto również rozważyć zastosowanie moskitiery rolowanej pionowej. Wyposażona w prowadnice oraz system sprężynowy pozwala na szybkie zwijanie i rozwijanie osłony. Zasłoniętą moskitierę możemy zaczepić na dwa sposoby: do listwy hakowej lub zaczepów znajdujących się w prowadnicy.
Specjalny system samohamujący zapewnia bezpieczne podnoszenie osłony, co chroni ją przed uszkodzeniem. Moskitiery rolowane pionowe możemy także zastosować w jednym systemie z roletą zewnętrzną ANWIS (podtynkową, naokienną lub elewacyjną). Obydwie osłony działają wówczas niezależnie od siebie i zwijane są do tej samej skrzynki. Taką decyzję najlepiej podjąć na etapie budowy, kiedy możemy wybrać rodzaj rolety zewnętrznej.

Rozwiązania do drzwi
Moskitiery drzwiowe

Jednym ze sposobów osłonięcia wnęki drzwiowej jest użycie moskitiery drzwiowej na profilu MD – 1. Doskonale sprawdzi się w przypadku drzwi balkonowych. Mocowana na zawiasach, wyposażona jest w uchwyt oraz magnesy domykające. Zastosowanie samozamykaczy pozwala na automatyczne zamknięcie moskitiery po jej otwarciu. W celu poprawienia usztywnienia ramy drzwiowej futryna wykonana jest z zamkniętego profilu aluminiowego. Funkcję stabilizującą pełni również szpros, który zapewnia prawidłowe napięcie siatki, pełniąc jednocześnie rolę uchwytu.
Wygodę użytkowania z pewnością poprawi tak zwany „kopniak” - element wykonany z blachy aluminiowej, zabezpieczający dolną część moskitiery przed jej uszkodzeniem.

Moskitiery rolowane poziome

To dobry wybór dla drzwi balkonowych i tarasowych o standardowych wymiarach. Zastosowana w tym systemie taśma magnetyczna, zlokalizowana w miejscu zamykania osłony, pozwala na łatwe zwinięcie i rozwinięcie siatki. Moskitiera rolowana pozioma może być instalowana pojedynczo lub podwójnie. W drugim sposobie montażu obie jej części składane są do środka.

Moskitiery przesuwne

Sprawdzają się w przypadku przesuwnych skrzydeł drzwiowych lub otwieranych drzwi tarasowych o dużych gabarytach. Skrzydło moskitiery porusza się na prowadnicach (górnej i dolnej), jedno lub dwutorowych.
Maksymalne wymiary skrzydła moskitiery to 2000 x 2500 mm. Dostępność sześciu typów moskitiery przesuwnej, a także dobór prowadnic w zależności od wysokości progu pozwoli idealnie dopasować produkt pod kątem jego funkcjonalności oraz miejsca montażu. Warto się na nie zdecydować, gdy przy drzwiach tarasowych jest wystarczająco dużo miejsca na przesunięcie skrzydła (skrzydeł).

Moskitiery plisowane

Znajdują swoje zastosowanie w przypadku dużych wnęk drzwiowych. Pakiet zsuniętej siatki ukryty jest wówczas w prowadnicy. Niskoprogowa konstrukcja nie stanowi bariery m.in. dla osób starszych i niepełnosprawnych. W zależności od wybranego sposobu montażu, moskitiera może zsuwać się do środka lub na jedną ze stron. Przeważnie instalowana jest na witrynie drzwiowej lub fasadzie budynku. Możliwe jest także przeprowadzenie montażu nawierzchniowego przy użyciu specjalnej listwy adaptacyjnej futryny. Moskitiera sterowana jest uchwytem i zamykana na magnes. Łatwy demontaż części ruchomej moskitiery pozwala na szybkie wypięcie pakietu i zabezpieczenie go po sezonie. Maksymalne wymiary skrzydła to 1900 x 2600 mm.

Dostępne kolory

Zmieniające się trendy w budownictwie, a tym samym kolory i materiały wykorzystywane do wykończenia domów sprawiają, że zewnętrzne osłony okienne również zyskują nowe rozwiązania oraz rozszerzoną kolorystykę. Dzięki temu idealnie komponują się z każdą elewacją. W celu lepszego dopasowania osłon do ich zewnętrznego wyglądu, moskitiery ANWIS, w zależności od rodzaju systemu, mogą być pokryte okleinami drewnopodobnymi, wśród których znajdziemy takie kolory jak: złoty dąb, orzech, winchester, dąb bagienny, macore czy mahoń. Poza okleinami znajdziemy także popularne kolory lakierów. Nowy kolor RAL 7012 (bazaltowy szary) pojawił się we wszystkich typach moskitier. Dodanie koloru RAL 7016 (antracyt) do moskitier przesuwnych również zapewniło jego obecność we wszystkich oferowanych systemach. W zależności od rozwiązania systemowego w ofercie ANWIS znajdziemy także lakiery w kolorze: białym, białym kremowym, srebrnym, brązowym czy anoda silver. W przypadku moskitier istnieje także możliwość zamówienia niestandardowych kolorów profili oraz osprzętu. Siatka moskitiery dostępna jest w dwóch kolorach: czarnym i szarym.

www.anwis.pl

foto:
kliknij aby powiększyć
admin | dodano 2018-08-31
TAGI: magazyn RBT Rolety Bramy Techniki Osłonowe | Anwis | moskitiera | moskitiery | osłony przeciwsłoneczne