NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
RBT Magazyn 2/2019
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
50 lat firmy HELLA – najwyższy standard usług

HELLA
HELLA to ciągły rozwój i innowacje. Od ponad 50 lat jesteśmy wiodącym dostawcą rozwiązań przeciwsłonecznych z przedstawicielstwami w wielu krajach Europy i świata. Grupa Hella w przyszłym roku świętuje 50-lecie, a w Polsce firma działa od ponad 25 lat.

Firma zajmowała się produkcją rolet zewnętrznych ALU i PCV oraz „ciepłych” skrzynek do rolet zewnętrznych nakładanych na okno, które jako pierwsza wprowadziła na rynek sprzedaży w Polsce. SKS Stakusit został włączony do Grupy HELLA w 2007 roku. Od tego momentu firma sukcesywnie poszerzała swoją ofertę o produkty przeciwsłoneczne produkowane w Grupie. Zmiana nazwy przedsiębiorstwa nastąpiła w czerwcu 2015 roku. Współpracujemy z architektami i inwestorami oraz instalatorami od etapu projektu do realizacji. Nasze produkty i usługi - od pierwszego kontaktu z klientem aż do zakończenia montażu - odznaczają się wysoką jakością. Dla naszych Klientów oznacza to, że mogą w stu procentach zaufać naszej kompetencji i doświadczeniu. Obecnie Grupa HELLA zatrudnia około 2500 pracowników. Jesteśmy partnerem konferencji Lider Technik Osłonowych oraz będziemy wspierać program „Kodeks Dobrych Praktyk”. Naszym odbiorcom dostarczamy najwyższej jakości produkt, który spełnia coraz wyższe wymagania rynku.

Chcemy, aby firmy współpracujące z nami oraz cała nasza branża była postrzegana jako profesjonalna, nowoczesna i świadcząca usługi o wysokim standardzie. Co za tym idzie, planujemy szkolenia produktowe, aby pokazać, gdzie są różnice i dlaczego warto używać produktów z „wyższej półki”. Chcemy promować firmy, które działają etycznie, profesjonalnie, rozwijają się i są przykładem do naśladowania.

Asortyment

HELLA to kompleksowy program osłon przeciwsłonecznych i przeciw-pogodowych. Przekonuje różnorodnością oferowanych rozwiązań takich jak: żaluzje fasadowe, markizy tarasowe, rolety zewnętrzne, markizy do ogrodów zimowych, moskitiery, żaluzje i roletki wewnętrzne, markizy fasadowe - typu screen, systemy skrzynek, systemy nadproży HELLA trav – przeznaczone do obiektów pasywnych, system Panorama, czyli bezramowe przeszklenia balkonów i tarasów oraz różnego rodzaju wersje i konstrukcje specjalne.

Wytwarzane przez nas produkty zostały ocenione i sklasyfikowane przez firmę GREEN BUILDING PRODUCTS jako rozwiązania wspierające certyfikację budynków w technologiach LEED, BREEAM, DGNB.
Nasz sukces opiera się przede wszystkim na:
- najwyższej jakości naszych produktów,
- stałym zaangażowaniu w tworzenie nowych i rozwijanie już istniejących konstrukcji,
- wyszkolonych, kompetentnych doradcach,
- perfekcyjnym montażu, wykonywanym wyłącznie przez wyszkolonych pracowników firmy, gwarantującym bezproblemową i długą pracę osłon przeciwsłonecznych i przeciw-pogodowych.

Dokumentują to liczne patenty, austriacki znak jakości, znak CE oraz certyfikat ISO 9001.
Podczas konferencji skoncentrujemy się trzech naszych grupach produktowych:

Żaluzje Fasadowe
Żaluzje fasadowe i żaluzje zewnętrzne stanowią elastyczne rozwiązanie w zakresie ochrony przeciwsłonecznej. Zatrzymują do 97% promieni słonecznych wpadających bezpośrednio do wnętrza, zapewniają optymalną atmosferę w pomieszczeniu i stwarzają przyjemny nastrój. Skutecznie zabezpieczają przed nadmiernym nagrzaniem, a jednocześnie nie ograniczają widoczności na zewnątrz, zapewniając w pomieszczeniu komfort optyczny. Ich wyjątkowe wzornictwo czyni z nich interesujący element aranżacji fasady, dzięki któremu można indywidualnie regulować ilość wpadającego światła słonecznego. Żaluzje fasadowe i zewnętrzne to najlepszy wybór, jeśli chcą Państwo rozkoszować się maksymalnie przyjemną atmosferą zarówno w domu, jak i w pracy. Lamele żaluzji wykonane z taśmy aluminiowej o grubości 0,45 mm dostępne są w 25 kolorach ze standardowej kolekcji HELLA.

Natomiast pozostałe elementy jak:
blachy osłonowe, kasety, prowadnice, uchwyty prowadnic itp. lakierujemy pod wybrany kolor RAL. Maksymalne standardowe wymiary żaluzji to 5 metrów szerokości i 5,2 metra wysokości, natomiast jako jedyni posiadamy w ofercie możliwość wykonania żaluzji zewnętrznej (lamele płaskie AF80) o wysokości całkowitej 6,2 metra, co pozwala zasłonić 2 kondygnacje.

System ecn - mała część o wielkich możliwościach

Jedyne w swoim rodzaju opatentowane połączenie poszczególnych lameli o nazwie ECN wytycza całkowicie nowe standardy w segmencie żaluzji fasadowych. HELLA jest znana ze swojej wyjątkowej oferty lameli. System ECN dopełnia całość wzornictwa i poprawia funkcjonalność konwencjonalnych systemów żaluzji. Wykonana z tkaniny drabinka wyposażona we wkładki z kevlaru jest nadzwyczaj wytrzymała na zmianę kształtu, przy wykorzystaniu elementów z tworzywa sztucznego oraz stali szlachetnej, może bezpiecznie i bezszelestnie prowadzić lamele, nie narażając ich na skręcanie.

Wpływa to bezpośrednio także na żywotność produktu oraz jego podstawowych części konstrukcyjnych takich jak: taśma podnosząca, drabinka, wkładki prowadnic oraz metalowe trzpienie.
Zalety w stosunku do konwencjonalnych systemów:
- wyjątkowo dokładne układanie pakietu
– zastosowanie systemy ECN
- mniejsze i węższe pakiety
- mniejsza wysokość osłon
- wyższa odporność na działanie wiatru
oraz dłuższa żywotność.

Self Cleaning – powłoka samoczyszcząca
Zabezpieczone przy pomocy MECOPROTECT® powierzchnie samoczynnie usuwają zanieczyszczenia i znacznie dłużej pozostają czyste. Na powierzchniach z biegiem czasu odkładają się warstwy tłuszczu i innych substancji organicznych, do których bardzo łatwo mogą przylegać cząstki zanieczyszczeń i kurzu. Dzięki foto-katalitycznie aktywnej powłoce MECOPROTECT® organiczne cząstki tłuszczu i innych substancji organicznych są przy ekspozycji na działanie promieniowania UV(A) rozkładane i przekształcane w wodę i dwutlenek węgla. W ten sposób minimalizuje się możliwość przylegania nieorganicznych cząstek brudu.Samooczyszczanie aktywowane jest już przez pośrednie promieniowanie słoneczne oraz niską wilgotność. Nawet niewielkie ilości wody, np. skropliny są wystarczające, aby zmyć zanieczyszczenia na super-hydrofilowej powierzchni. Powłoka szybko wysycha i nie tworzą się na niej żadne ślady po kroplach. Dwutlenek tytanu zawarty w powłoce przyczynia się nie tylko do oczyszczania powierzchni, lecz jest nawet w stanie usuwać z powietrza szkodliwe substancje. Powierzchnie pozostają dłużej czyste, zmniejszając tym samym koszty utrzymania budynku.

Zastosowanie w różnych kolorach
MECOPROTECT® stosuje się jako dodatkową powłokę lakierniczą. Ta powłoka ochronna jest bardzo cienka i praktycznie niewidoczna.

Przyjazne dla środowiska i ekologiczne
Dwutlenek tytanu jest całkowicie bezpieczny i przyjazny dla środowiska. Fotokataliza działa trwale i nie ulega degradacji pod wpływem światła UV. Nie są uwalniane żadne nanocząsteczki. Rozwiązanie Self-Cleaning jest dostępne dla lamel ARB 80, AR 63 S+Z ECN®, AR 92 S+Z ECN® oraz AF 80 w następujących kolorach:
RAL 7016, RAL 9006, RAL 9007, RAL 9016, DB 703

Funkcja kierowania światła i pozycja robocza

Za pomocą żaluzji zewnętrznych i żaluzji fasadowych firmy HELLA można nie tylko zaciemniać pomieszczenia, lecz także kierować i dawkować światło dzienne dokładnie wedle życzenia. Wpadające światło może dzięki funkcji „kierowania światła” zostać skierowane na przykład na sufit pomieszczenia, co jest wyjątkową zaletą w przypadku pracy przy komputerze. Pomieszczenie jest jasne, zapewniony jest widok na zewnątrz, jednak bez oślepiania światłem. Pomysłem HELLA jest również „położenie robocze”, które podczas otwierania i zamykania żaluzji fasadowej wpuszcza światło. Obie funkcje redukują konieczność korzystania ze sztucznego oświetlenia, tworząc w ten sposób przytulną atmosferę. To zapewnia dobre samopoczucie i pomaga jednocześnie zaoszczędzić koszty energii.

Perforacja Lamel
Perforowana lamela pozwala na dozowanie ilości wpadającego światła nawet w stanie zamkniętym. Rodzajów perforacji jest kilka. Istnieje możliwość wyboru, w której części lamela ma być perforowana: w górnej, dolnej czy na całej powierzchni. Sposób perforacji dobieramy indywidualnie do potrzeb klienta.

Rolety
Firma HELLA oferuje optymalne rozwiązanie w zakresie rolet dla każdej sytuacji budowlanej i architektury. Rolety HELLA – wyrafinowane pod względem wyglądu, energooszczędne i doskonałe, zintegrowane pod względem techniki budowlanej – stają się elastycznym elementem kształtującym dla inwestorów i architektów. Pięć możliwych typów zabudowy, różne profile lameli, prowadnice szynowe z możliwością idealnego dostosowania, specjalne rozwiązania i szeroka paleta kolorów tworzą razem kreatywny i funkcjonalny system.

Rolety są tak dobre, jak ich integracja z fasadą. Firma HELLA oferuje systemy idealnie dostosowane do sytuacji budowlanej. Skrzynki nakładane HELLA do rolet, żaluzji zewnętrznych i żaluzji fasadowych są wstępnie montowane na oknie i dostarczane przez dostawców okien. Dzięki dopasowanemu systemowi obejmującemu okno i osłonę przeciwsłoneczną, czas montażu w obiekcie jest znacznie krótszy. To rozwiązanie nadaje się szczególnie do nowych budynków, można go jednak użyć również podczas wymiany okien. Firma HELLA oferuje szeroką gamę bardzo dobrze wyciszonych skrzynek nakładanych, które po otynkowaniu fasady całkowicie znikają, redukują mostki cieplne i umożliwiają wykonywanie przeglądu poprzez łatwo dostępne otwory.

Rolety zewnętrzne HELLA to optymalne rozwiązanie w zakresie rolet dla każdej sytuacji budowlanej i architektury. Wyrafinowane pod względem wyglądu, energooszczędne i doskonale zintegrowane pod względem techniki budowlanej – stają się elastycznym elementem kształtującym dla inwestorów i architektów. Pięć możliwych typów zabudowy, różne profile, prowadnice aluminiowe i pcv z możliwością idealnego dostosowania, specjalne rozwiązania i szeroka paleta kolorów tworzą razem kreatywny i funkcjonalny system. Rolety są tak dobre, jak ich integracja z fasadą.

Pergole
W letnich miesiącach, gdy przenosimy swoją przestrzeń mieszkalną z wnętrz na zewnątrz, miejsca osłonięte zadaszeniami tarasowymi stają się prawdziwymi oazami dobrego samopoczucia. Pergole HELLA ucieleśniają to szczególne, śródziemnomorskie uczucie, a poza tym stanowią praktyczną ochronę przed deszczem, silnymi promieniami słonecznymi i wiatrem.

Pergola VENTUR
Prostopadły dach pergoli z ramą o wysokości 26 cm, rama z mocnych wytłaczanych profili aluminiowych, elementy łączące ze stali szlachetnej, to tylko kilka elementów, które mają sprawić, że model pergoli VENTUR stanowić będzie rozwiązanie spełniające najbardziej wymagające potrzeby rynkowe w zakresie elegancji i designu.

HELLA opatentowała innowacyjny system obrotu lameli dachowych, co umożliwia lepszą ochronę pogodową w porównaniu do modeli pergoli innych producentów. Podczas zamykania lamele dachowe znajdują się na rynnie dachowej, tym samym likwidując szczelinę. Dzięki temu technicznemu rozwiązaniu infiltracja wody została znacznie zredukowana. Pergolę VENTUR cechuje nie tylko możliwość precyzyjnego ustawienia lameli dachowych, ale także ich cicha praca. Maksymalne wymiary pergoli VENTUR to 4500 mm szerokości oraz 6000 mm wysięgu (wysięg pergoli można wybrać dokładnie, co do milimetra, niezależnie od szerokości lameli). Efektywna regulacja światła i wymiana powietrza następują dzięki możliwości regulacji kąta pochyłu lameli dachowych do 120°.

SINTESI S2
Delikatna, solidna i zapewniająca najwyższą elegancję. Pergola SINTESI S2 jest innowacyjnym modelem o precyzyjnym i niezawodnym prowadzeniu tkaniny, która po rozwinięciu łączy w sobie lekki wygląd z doskonałymi właściwościami tkaniny. Prowadzenie tkaniny odbywa się za pomocą prowadnic, a cała część mechaniczna znika w ten sposób w szczególnie smukłej konstrukcji. Piękny wygląd z praktycznymi zaletami: wsunięty dach wymaga o 20 procent mniej miejsca niż w przypadku zwykłych konstrukcji. Maksymalne wymiary pergoli SINTESI S2 to 6000 mm szerokości oraz 5110 mm wysięgu lub 5500 mm szerokości i 7000 mm wysięgu.

www.hella.info.pl

admin | dodano 2018-12-11
TAGI: Magazyn RBT | HELLA | 50 lat |