NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
RBT Magazyn 2/2019
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Sukces konferencji „Lider Technik Osłonowych”!

LOT
Pierwsza edycja jedynego w Polsce i największego branżowego wydarzenia dla firm instalujących i produkujących osłony okienne oraz tarasowe już za nami.

Konferencja „Lider Technik Osłonowych” odbyła się 21 listopada w Łodzi i przyciągnęła ponad 100 uczestników, którzy mogli uczestniczyć w angażujących prelekcjach, prezentacjach oraz merytorycznych dyskusjach ściśle dopasowanych do potrzeb i wymagań rynkowych swojej branży. Całość wydarzenia uwieńczyła gala wręczenia Certyfikatów Lider Technik Osłonowych oraz uroczysta kolacja sprzyjająca nawiązaniu kontaktów biznesowych i efektywnej współpracy.

Konferencja „Lider Technik Osłonowych” została zorganizowana przez Tomasza Grzegorza, który na co dzień prowadzi firmę MAG Techniki Osłonowe oraz przewodzi Grupie TOP. Kilka lat temu kilkanaście firm z branży technik osłonowych połączyło swoje siły, aby wspólnie podejmować większe i bardziej angażujące projekty. Tak powstała  Grupa TOP – porozumienie dwunastu firm, oferujące najwyższe standardy obsługi, sprzedaży i realizacji osłon okiennych, tarasowych, a także rozwiązań przeciwsłonecznych. W tym roku Grupa TOP, chcąc podzielić się swoim bogatym doświadczeniem oraz zaprezentować siłę i wagę współpracy w branży, zorganizowała w Łodzi pierwszą konferencję dedykowaną specjalistom z branży technik osłonowych. Wydarzenie wspierał organizacyjnie i poprowadził Piotr Żmidziński, również zaangażowany w tworzenie Grupy TOP. Impreza nie udałaby się również, gdyby nie pomoc innych członków Grupy.

Organizowane przez nas wydarzenie to doskonała okazja do integracji środowiska specjalistów z branży technik osłonowych, którzy chcą być liderami w swojej działalności i w obliczu słabnącej koniunktury, wyróżniać się na rynku jakością oferowanych usług, rzetelnością wykonania zleceń i merytoryczną wiedzą. Naszym celem jest więc współpraca, wymiana doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy fachowcami, aby osiągnąć sukces zawodowy i postawić na profesjonalny rozwój naszej branży. Konferencja „Lider Technik Osłonowych” to miejsce dla ludzi otwartych na zmiany i chętnych do współpracy -  tłumaczy Tomasz Grzegorz, organizator wydarzenia.

Podczas konferencji „Lider Technik Osłonowych” blisko 120 uczestników wysłuchało interesujących prelekcji kilkunastu ekspertów i uznanych profesjonalistów w swoich branżach. Konferencja stanowiła znakomitą okazję do poznania innowacyjnych rozwiązań i metod pracy. Wyjątkowe zainteresowanie wśród uczestników wzbudziła tematyka projektowania i tworzenia wizualizacji 3D. Poruszone zostały także merytoryczne zagadnienia związane z prawem budowlanym oraz przedstawiono angażujące wykłady dotyczące strategii budowania marki i jej konkurencyjności, internetowych działań reklamowych, a także zarządzania, komunikacji i marketingu. Na wydarzeniu obecni byli także przedstawiciele wiodących producentów z branży technik osłonowych, m. in. HELLA, SUNŻAL, ISOTRA oraz LEWENS, którzy zaprezentowali swoje produkty i najnowsze rozwiązania. Przygotowane tematy konferencji stanowiły odpowiedź na aktualne wyzwania i problemy małych i średnich przedsiębiorstw z branży technik osłonowych i były ściśle dopasowane do specyfiki ich działalności.

W trakcie konferencji, uczestnicy wspólnie z ekspertami i przedstawicielami producentów branży technik osłonowych mieli możliwość zabrania głosu w panelu dyskusyjnym poświęconym najnowszym trendom w branży technik osłonowych. Debata wywołała wiele pytań ze strony uczestników, podnosząc jej dynamikę. Podczas całego wydarzenia nie zabrakło również ożywionych rozmów w kuluarach, networkingu oraz loterii wizytówkowej.

Wydarzenie zakończyło się uroczystą kolacją i galą wręczenia Certyfikatów Lider Technik Osłonowych. Jest to pierwszy na rynku dokument wyróżniający najlepsze firmy instalujące, produkujące oraz dystrybuujące osłony okienne i tarasowe. Certyfikat został przyznany 28 firmom, w dwóch kategoriach. Firmy usługowe otrzymały wyróżnienie “LTO Laureat 2018”, natomiast dostawcy rozwiązań zaangażowani w promocję projektu zostali wyróżnieni tytułem “LTO Partner 2018”. Wszystkie nagrodzone podmioty to przedsiębiorstwa, które charakteryzuje profesjonalizm, rzetelność, terminowość oraz wysoki poziom obsługi. Przede wszystkim jednak działalność tych firm jest zgodna z Kodeksem Dobrych Praktyk Programu Lider Technik Osłonowych, co potwierdza przyznany certyfikat. Nagroda to skuteczne narzędzie marketingowe, wspierająca branżowa społeczność i kapitał, który procentuje przez lata.

Otrzymanie Certyfikatu LTO2018 to znacznie więcej niż potwierdzenie spełniania najwyższych standardów w branży technik osłonowych. Dołączając do społeczności najlepszych tego typu przedsiębiorstw oraz deklarując pracę zgodną z Kodeksem Dobrych Praktyk Programu Lider Technik Osłonowych można osiągnąć wymierne korzyści i zyskać status lidera w branży. Zachęcamy wszystkich przedstawicieli firm z branży technik osłonowych do zapoznania się z zasadami programu i dołączenia do naszej społeczności. Do programu można dołączyć w każdym momencie – przekonuje Tomasz Grzegorz, pomysłodawca programu.

Konferencja „Lider Technik Osłonowych” osiągnęła pełen sukces frekwencyjny, organizacyjny i merytoryczny. Organizatorzy zainspirowani powodzeniem tegorocznej odsłony wydarzenia oraz licznymi, pozytywnymi opiniami uczestników, zapowiadają, że w listopadzie 2019 roku zorganizują drugą edycję konferencji.

Przebieg konferencji
Konferencja trwała od godziny 9:30. Część merytoryczna zakończyła się o 19:30. Poniżej przedstawiamy poszczególne prelekcje i wydarzenia.

» Jak skutecznie budować markę firmy?
Prowadzący: dr Krystian Dudek, właściciel Instytutu PUBLICO, trener, szkoleniowiec, Prezes Polskiego Stow. PR, Dyrektor Instytutu DziKS Humanitas (ZOBACZ WIĘCEJ)

» Pokaż klientowi o czym mówisz. Wizualizacje 3D – to proste!
Prowadzący: Tomasz Grzegorz, Przewodzi Grupie TOP, prowadzi firmę MAG Techniki Osłonowe (ZOBACZ WIĘCEJ)
 
Musisz to natychmiast wdrożyć!

» Najnowsze trendy w branży technik osłonowych.
Panel dyskusyjny z  udziałem ekspertów. Od lewej: Jarosław Nowak (Sunżal), Łukasz Jarosz (Lewens), red. Grzegorz Majak (Magazyn RBT), red. Andrzej Parzonka (Oknonet.pl), David Bala (Isotra), Paweł Żółtowski (Hella) oraz Paweł Wróblewski (POiD). (ZOBACZ VIDEO Z PANELU)

» Te błędy mogą Cię dużo kosztować – przepisy prawa budowlanego, które powinieneś znać
Prowadzący: Anna Kornecka, doświadczony wykładowca i trener szkoleń z zakresu prawa i postępowania administracyjnego (ZOBACZ WIĘCEJ)

Prezentacje dostawców
» Sprawdź, jak dużo możesz zaoszczędzić w Twojej firmie. Techniki efektywnego zarządzania
Prowadzący: Przemysław Pruszyński, doświadczony i wszechstronny lider, który umiejętności zarządzania ludźmi zdobywał w międzynarodowych korporacjach, takich jak Heineken, Whirlpool, IKEA, Inwido. (ZOBACZ WIĘCEJ)

» Skuteczna kampania reklamowa Facebook i Google w branży technik osłonowych
Prowadzący: Marta Jabłońska, prowadzi i optymalizuje kampanie Google AdWords oraz Facebook Ads. Planuje i wdraża działania w mediach społecznościowych. (ZOBACZ WIĘCEJ)
 
» Zarządzać po ludzku. Jak mówić, aby nas słuchali, jak słuchać aby z nami rozmawiali?
Prowadzący: Brygida Dynisiuk, od 2016 roku pracuje jako niezależna konsultantka. Wspiera organizacje w zwiększaniu efektywności i życzliwości w pracy, poprzez zmianę nawyków językowych. (ZOBACZ WIĘCEJ)

» Pergole oczami praktyka. Jak doradzać w procesie sprzedaży.
Prowadzący: Jarosław Żak, jeden z najlepszych specjalistów w Polsce w montażach osłon okiennych oraz tarasowych. Jego specjalnością są konstrukcje przy użyciu markiz oraz pergoli. (ZOBACZ WIĘCEJ)

Konferencja LTO  2019 (plany)
Sukces pierwszej edycji konferencji utwierdził nas w przekonaniu, iż nasza oferta podnoszenia profesjonalizmu w przedsiębiorstwach spotyka się z dużym zainteresowaniem rynku. Z tego powodu śmiało planujemy drugą edycję konferencji Lider Technik Osłonowych, która odbędzie się w listopadzie 2019, w centrum konferencyjnym w centralnej Polsce.

Główne zmiany w formacie konferencji w 2019 roku

wydarzenie dwudniowe
organizowane dla ok 250 osób, większe centrum konferencyjne
dodatkowe warsztaty i równoległe prelekcje
mniejsza intensywność wydarzenia
podział między tematy osłon wewnętrznych i zewnętrznych

Inspiracje i wnioski po konferencji:

przedsiębiorcy chcą współpracować ze sobą
na rynku działa wiele profesjonalnych podmiotów, które chętnie dzielą się swoją wiedzą
firmy wciąż czekają na aktywnie działające stowarzyszenie lub inne forum współpracy, które będzie pomocne w ich codziennej pracy
istnieje popyt na fachową wiedzę branżową

Więcej informacji na stronie https://grupatop.pl
admin | dodano 2018-12-19
TAGI: Magazyn RBT | LTO 2018 | Lider Technik Osłonowych