NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
RBT Magazyn 2/2019
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Nowy system rolet nadstawnych Styroterm

Aluprof
Innowacyjny, wysoko zaawansowany technologicznie i posiadający najlepsze parametry termiczne – taki jest najnowszy system rolet nadstawnych firmy Aluprof.

We współczesnym budownictwie, które z zasady ma być energooszczędne, nie ma już miejsca na jakiekolwiek kompromisy. Aby spełnić wymagane kryteria, konieczny jest dobór odpowiednich produktów, które spełnią nawet najbardziej wygórowane wymagania rynku.  W tym celu firma Aluprof stworzyła nowoczesne rozwiązanie systemu rolet nadstawnych SKB STYROTERM, którego głównym zadaniem jest poprawa bilansu energetycznego budynku.

Innowacyjność konstrukcji

Kluczowym elementem tego typu produktów jest skrzynka roletowa. Aby w pełni spełniała ona swoje funkcje, koniecznym był dobór odpowiedniego materiału, z którego została wykonana. Dlatego też na życzenie firmy Aluprof zaprojektowany i wyprodukowany został specjalny materiał, charakteryzujący się bardzo dobrymi właściwościami termicznymi, co pozwoliło na uzyskanie nadzwyczaj wysokiego współczynnika przenikalności cieplnej Uf na poziomie 0,41 W/m². Skrzynka dostępna jest w dwóch rozmiarach: 260 x 260mm oraz 300 x 300mm. Innowacją rolet w systemie STYROTERM jest także możliwość wymiany ślizgacza bez konieczności demontażu całej rolety. Jest on bowiem wsuwany w pokrywę boczną na zasadzie blokady typu „T”, a następnie przykręcany do niej przy użyciu wkrętu, co stabilizuje połączenie wszystkich elementów.

Zaletą nowego produktu jest także możliwość wyboru sposobu rewizji od wewnątrz bądź od zewnątrz pomieszczenia. W przypadku tej ostatniej wprowadzono znaczne usprawnienie w stosunku do wykorzystywanych na rynku rozwiązań. Stosowana często pokrywa rewizyjna w postaci kątownika przykręcanego do ramy okiennej zastąpiona została wklikiwanym profilem aluminiowym, co zapewnia bezinwazyjny montaż. Profil aluminiowy wklikiwany jest bezpośrednio w profil dolny skrzynki. Rozwiązanie to zapewnia odpowiednią sztywność rewizji, a co więcej umożliwia kolorystyczne dopasowanie do stolarki bądź elewacji, gdyż profil może być polakierowany na dowolny kolor z palety RAL. Ponadto w zależności od rodzaju rewizji dostępne są dwa rodzaje prowadnic. W przypadku rewizji do strony wewnętrznej wykorzystano prowadnice stosowane dotychczas w systemie rolet nadstawnych SKT OPOTERM, które służą do całkowitej zabudowy. Dla opcji rewizji od zewnątrz, zaprojektowane zostały nowe dwuczęściowe prowadnice, które mogą być częściowo ukryte w ociepleniu. Oba warianty prowadnic występują w wersji maxi i mini, a ich zastosowanie uzależnione jest od wielkości profili wykorzystanych do budowy kurtyny rolety. Co istotne, przemyślana konstrukcja systemu umożliwia zastosowanie w skrzynce mechanizmu żaluzji fasadowych. Montaż szyny jest bardzo szybki i prosty. Dzięki temu można estetycznie zestawić na tej samej elewacji rolety zewnętrzne oraz żaluzje fasadowe, zapewniając jednorodny wygląd fasady.

Uniwersalność detali
STYROTERM stanowi niezwykle praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza, że w maksymalnym stopniu wykorzystano elementy składowe systemu SKT OPOTERM takie jak: profile adaptacyjne, profil zatrzaskowy, profil dolny skrzynki, profil rewizyjny, poszerzenie rewizji, zaślepki, zatyczki, wkręty itp. Co więcej, na etapie projektowania przewidziano wiele elementów wspólnych dla trzech dostępnych wariantów systemu, w tym m.in. uniwersalną ściankę podziałową czy stopkę bazującą prowadnice, którą wystarczy tylko obrócić w odkreślony sposób podczas instalacji, pokrywie bocznej skrzynki. Ponadto, dzięki systemowemu rozwiązaniu klei, pozwalającemu na sklejanie kształtu skrzynki na długości, wyeliminowano możliwość powstania odpadu. Zabiegi te pozwolą producentom rolet zewnętrznych na znaczne zmniejszenie stanów magazynowych i tym samym optymalizację kosztów. Pancerz rolety, podobnie jak w przypadku pozostałych rozwiązań oferowanych przez Aluprof, mogą stanowić profile wykonane z wysokogatunkowej blachy aluminiowej, wypełnione pianką poliuretanową, posiadające specjalne dwuwarstwowe powłoki lakiernicze w systemie PU/PA bądź profile PVC. Szeroki wachlarz kolorystyczny profili sprawia, że oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów mogą zostać w pełni zaspokojone.

Łatwość prefabrykacji i montażu
Montaż skrzynki jest bardzo szybki i prosty. Polega on na bezpośrednim osadzeniu skrzynki na ramie okiennej za pomocą odpowiednio dobranego profilu adaptacyjnego (wklikując bądź wsuwając). Wykorzystanie tego typu konstrukcji pozwala na jego zastosowanie zarówno w obiektach nowo wznoszonych, jak również w tych istniejących w trakcie wymiany stolarki okiennej. System nadstawny STYROTERM przewiduje możliwość montażu specjalnych stalowych  wzmocnień  skrzynki (tzw. konsol statycznych), co ma na celu zapewnienie właściwego i stabilnego funkcjonowania rolety szczególnie w przypadku dużych gabarytów. Wzmocnienia te charakteryzują się prostą budową, a ich kształt nie koliduje z elementami składowymi rolety. Ponadto elementy te są docieplone za pomocą tzw. kształtek. Przemyślana konstrukcja systemu umożliwia wykonanie pojedynczej rolety, a także zestawu rolet w jednej skrzynce. Rolety w systemie STYROTERM mogą być wyposażone w  moskitierę zabudowaną w skrzynce. Jej montaż dzięki technologii zaklikowej jest bardzo szybki i łatwy. Instalacja moskitiery może nastąpić na dowolnym etapie produkcji po uprzednim zamontowaniu ślizgaczy i odpowiednim nawinięciu sprężyny. Wystarczy zakliknąć boki MKT w ślizgaczach roletowych i moskitiera jest w pełni integrowana z roletą. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą firmy Aluprof na:

www.rolety.aluprof.eu
foto:
kliknij aby powiększyć
admin | dodano 2019-01-08
TAGI: Magazyn RBT | Aluprof | styroterm | rolety