NASZE MAGAZYNY:
  • Logo Dzwig
  • Logo Dzwig
  • Logo EuroParking
  • Logo Gospodarka Odpadami
  • Logo CityBonus
      spalarnia odpadów - wyniki wyszukiwania (4)

Zgodnie z przepisami, które weszły w życie na początku września, samorządy mogą przekazywać swoje odpady komunalne do spalarni położonych na obszarze całej Polski, jeśli tylko im się to opłaca.
2019-12-04    

Instalacje termicznego przekształcania odpadów komunalnych od lat są powszechnie używane w krajach Unii Europejskiej. Pierwsza tego typu spalarnia została wybudowana w Anglii, w Nottingham w II połowie XIX w. Dynamiczny rozwój tych instalacji w Europie datuje się od połowy lat 60-tych ubiegłego wieku.
2014-10-28    

Już po raz 3 firma EKORUM organizuje międzynarodowy wyjazd techniczny „Rozbudowa i modernizacja zakładów przetwarzania odpadów komunalnych”, który odbędzie się w dniach 27-30 sierpnia 2014r, tym razem do Holandii.
2014-06-16    

Stworzony przez bełchatowską firmę Technologie Ekologiczne system T-Technology służy do produkcji paliw płynnych (opcjonalnie energii elektrycznej) z komunalnych i poprodukcyjnych odpadów z tworzyw sztucznych. Tym samym umożliwia zagospodarowanie dotychczas niewykorzystanych odpadów, jakie na co dzień powstają w wyniku działań przemysłowych oraz w gospodarstwach domowych (takich jak np. torby foliowe, opakowania po produktach spożywczych).
2013-11-12