NASZE MAGAZYNY:
  • Logo Dzwig
  • Logo Dzwig
  • Logo EuroParking
  • Logo Gospodarka Odpadami
  • Logo CityBonus

Euro-Lift 2010: Udany debiut targów Euro – Lift

Za nami pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Dźwigów Euro – Lift. Bez wątpienia imprezę należy zaliczyć do udanych. Co podkreślali zarówno wystawcy, jak i zwiedzający dzięki wspaniałejatmosferze, jesienne targi stały się prawdziwym świętem branży.

Zakres branżowy
Na Targach Euro – Lift zostały zaprezentowane wszystkie aktualności dotyczące branży dźwigowej nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wydarzenie to było więc doskonałą okazją do zaprezentowania nie tylko krajowych produktów i rynkowych premier dotyczących transportu bliskiego. A tematyka była naprawdę szeroka. Od urządzeń dźwigowych i komponentów do wind, napędów, kabin, drzwi i lin windowych począwszy, poprzez sterowniki, systemy kontroli i bezpieczeństwa, elementy obsługowe i wskazujące, hydraulikę, osprzęt i wyposażenie, a na prasie fachowej skończywszy.

Trochę liczb
I Międzynarodowe Targi Dźwigów Euro – Lift zgromadziły ponad 100 wystawców z 11 krajów. Większość eksponentów stanowiły polskie firmy dźwigowe, ale nie zabrakło przedsiębiorstw również z takich krajów jak: Niemcy, Włochy, Hiszpania, Szwecja, Rosja, a nawet z Turcji i Chin. Przez trzy dni trwania imprezy nowoczesną halę E i C, w których zlokalizowana była dźwigowa ekspozycja, odwiedziło ponad 2300 osób, wśród których prym wiedli przedstawiciele firm dźwigowych, ale nie zabrakło też spółdzielców i zarządców wspólnot mieszkaniowych, przedsiębiorców budowlanych, jak również architektów i studentów uczelni technicznych.

Udany debiut
Jak twierdzą przedstawiciele Targów Kielce, zdecydowanie można powiedzieć, że EURO-LIFT to jeden z najlepszych kieleckich debiutów targowych w 2010 r. Już na kilka miesięcy przed wystawą zainteresowanie firm było ogromne. A nazwy producentów i dystrybutorów, którzy mieli w Kielcach swoje stoiska są najlepszym dowodem na wysoką rangę wystawy. Wśród wystawców znaleźli się między innymi Astat, Atlas Lift, BKG Polska, Cedes, Centrum Elektroniki stosowanej, Cito, D+H Polska, Elevator Trading, Extis, Fabryka Urządzeń Dźwigowych, Global Lift Polska, IGV Group, Lift Components, Liftequip, Lift Service, Lift Service Komponenty, Lifttechnik, Liny Stalowe Brugg, Pilawa, Schaefer, Schindler Polska, SSJ, Sterdźwig, Sterlift Jerzy Roo, Wes, Winda, Wittur, Ziehl-Abegg. Zdaniem organizatorów za dwa lata lista wystawców będzie jeszcze dłuższa.

Patronaty i współpraca
Przy organizacji pierwszej edycji Targi Kielce wspomogli: Polskie Stowarzyszenie Producentów Dźwigów, Centrum Bezpieczeństwa Technicznego, Urząd Dozoru Technicznego i Europejskie Wydawnictwa Informacji Technicznych, wydawca Magazynu Dźwig, będącego jednocześnie głównym patronem medialnym. Z ich inicjatywy, podczas trwania targów EURO-LIFT, zostało zorganizowane Krajowe Forum Konsultacyjne, podczas którego zostały poruszone najważniejsze problemy branży dźwigowej. Targi odbyły się pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury oraz Ministerstwa Gospodarki i miały miejsce w najnowocześniejszym w Polsce pawilonie wystawienniczym.

Sukces targów EURO LIFT 2010 stanowi dobrą prognozę dla targów EURO LIFT 2012, których datę już ustalono na 24 – 26.10.2012 r. Do zobaczenia w Kielcach! 

admin | dodano 2015-08-06
TAGI: Euro-Lift