NASZE MAGAZYNY:
  • Logo Dzwig
  • Logo Dzwig
  • Logo EuroParking
  • Logo Gospodarka Odpadami
  • Logo CityBonus

Euro-Lift 2010: Dźwigowa konferencja prasowa - Kielce 20.10.2010 r.

W tak sprzyjających tematyce transportu bliskiego warunkach, podczas pierwszego dnia targów EURO – LIFT 2010, po oficjalnym otwarciu i zwiedzeniu wystawy przez zaproszonych gości odbyła się konferencja prasowa. Jej głównymi bohaterami byli: Marek Walczak – Prezes UDT, Prof. Jerzy Kwaśniewski – Akademia Górniczo Hutnicza, Robert Chudzik – Dyrektor UDT. Temat konferencji stanowiło bezpieczeństwo i modernizacja urządzeń dźwigowych w Polsce. Podczas konferencji zgromadzeni za stołem prezydialnym odpowiadali na pytania dziennikarzy pism dźwigowych z całego Świata.

Szczególną uwagę zwrócono na realia związane z dzisiejszymi urządzeniami dźwigowymi, łatwość w ich obsłudze i obowiązku ich dostosowania do standardów europejskich. „Tylko 25% urządzeń spośród 83 tysięcy zamontowanych w kraju spełnia te warunki, a są to urządzenia zamontowane po wejściu Polski do UE. 18 tys. działających urządzeń zamontowano w latach 1993 -2004, są to dźwigi które spełniają wymagania normy EN 81 – cz. 1 i 2 – II edycja tej normy. Pozostała liczba daje nam ilość wind do zmodernizowania, a nawet wymiany” - powiedział Robert Wójcik.
Omówione zostały również przypadki wypadków, gdzie nie odnotowano od 2004 roku wypadku śmiertelnego użytkownika dźwigu osobowego, jest to optymistyczna informacja.
Tak przedstawione dane dają podstawowy obraz stanu urządzeń w naszym kraju.

admin | dodano 2015-08-06
TAGI: