NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
Gospodarka Odpadami 1/2019
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Żurawie HMF przeznaczone do selektywnej zbiórki odpadów

HMF Polska specjalizuje się w doborze, montażu i serwisie urządzeń załadunkowych do wszelkiego rodzaju odpadów dla potrzeb sektora gospodarki odpadami. Dostarczane produkty ułatwiają pracę związaną z załadunkiem, transportem i wyładunkiem odpadów komunalnych segregowanych, gromadzonych w pojemnikach typu „DZWON”.

Rozległa wiedza o działalności branży gospodarki odpadami oraz długoletnie doświadczenie powoduje, że firma zapewnia kompleksowe i profesjonalne doradztwo techniczne, obsługę sprzedaży, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Firma HMF w swojej ofercie posiada:

  • Żurawie hydrauliczne HMF z mechanizmem do selektywnej zbiórki odpadów

  • Urządzenia HMF w połączeniu z hakowcami

  • Urządzenia HMF w połączeniu z urządzeniami bramowymi

Szeroki zakres produktów oraz indywidualne podejście pozwala na dokładny dobór właściwej maszyny do zadań, jakie stoją przed firmami zajmującymi się zbiórką i transportem odpadów i produktów recyklingowych.

 

Załadunek górny

Tego typu załadunek z zastosowaniem żurawia jest nieocenionym rozwiązaniem przy zbiórce selektywnej, która służy do opróżniania pojemników typu „dzwon”.
Żuraw montowany jest najczęściej za kabiną co jest optymalnym rozwiązaniem, jeśli weźmie się pod uwagę obciążenie nośnika. Wielkość żurawia (zasięg i udźwig) jest dobierany w zależności od wielkości podnoszonych pojemników. Sterowanie żurawiem może odbywać się z dwóch stron z poziomu drogi lub
zdalnie za pomocą pilota, który umożliwia obsługę maszyny bez konieczności przebywania tuż przy samej śmieciarce, co daje dużo szersze pole widzenia oraz zwiększa precyzję pracy. Dodatkowo żurawie ze sterowaniem radiowym posiadają system HDL odpowiedzialny za regulację prędkości w zakresie 0 – 100%, co gwarantuje stałą i płynną pracę podczas wymagających zadań. Podwójne przeguby ósemkowe zwiększają nośność żurawia, który ma zdolność przenoszenia pojemników kontenerowych na daleki zasięg. Żurawie HMF charakteryzują się niską masą własną w stosunku do konkurencyjnych żurawi oferowanych na rynku, ekonomia masy uzyskana jest dzięki systemowi łożysk ślizgowych (teflonowe) na obrocie żurawia, które nie wymagają kąpieli olejowej i mają bezpośredni wpływ na obniżenie masy, a co za tym idzie kosztów związanych z przygotowaniem do montażu i eksploatacji żurawia na dowolnym nośniku. Stabilność konstrukcji zapewniają nogi podporowe, które mogą być hydraulicznie lub manualnie wysuwane, obrotowe lub stałe. Żurawie HMF stosowane w sektorze komunalnym charakteryzują się niezawodnością oraz dużą wytrzymałość na powtarzalne cykle pracy. Wydatek pompy ustawiany fabrycznie, umożliwia szybką i dynamiczną pracę urządzeniem.

CYBEL II

Wprowadzony pod koniec 2011 r. system Cybel II umożliwia 100 % obciążenie w tym samym obszarze gdzie belka nogi podporowej została wysunięta. Inaczej mówiąc jeśli belka nóg podporowych jest całkowicie wysunięta w tą samą stronę gdzie znajduje się ramię, wówczas żuraw może podnieść 100 % ładunku. Jest to idealne rozwiązanie podczas pracy w ciasnej zabudowie miejskiej, gdzie z powodu braku miejsca nie ma możliwości na całkowite wysunięcie nóg podporowych po obu stronach pojazdu.

HMF
foto:
kliknij aby powiększyć
admin | dodano 2013-02-04
TAGI: